İnternette hediye kazandıran buluş!

İnternette hediye kazandıran buluş!.9199
  • Giriş : 17.02.2009 / 13:54:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 11:34:38

Günlük hayatımızın bir parçası olan internet, pek çok değişik kazanç yolunu da beraberinde getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TV, radyo ve yazılı basın yoluyla içiçe yaşadığımız reklamların, internet üzerindeki yaygınlığıda da hızla artmaktadır.

Bu cümleden hareketle, sair basın yayın organlarında sadece izlediği reklamla yetinen tüketiciye, internet üzerinden izlediği reklamdan gelir elde edebileceği sistemler üretilmeye başladı.

İşte bu mantıkla 2008 Eylül ayında sayfalarını internet kullanıcısına açan www.reklamizlekazan.com sitesi Türkiye'de daha önce denenmemiş bir tarzda, ''reklamlardan izledikçede kazanmayı'' hayatımıza dahil eden bir site.

Sitenin ''İSTEDİKLERİ ZAMAN DEĞİL, İSTEDİĞİNİZ ZAMAN REKLAM İZLEYİN'' sloganı ,TV'lerde izlediğimiz reklamları istediğimiz zamanda izlemek lüksüne artık sahip olduğumuzu anlatıyor bize.

Sitenin her geçen gün hızla tanınması ve trafiğinin artmasının sebebi ise; Hem Türkiye'de hem dünyada yayınlanan çeşitli reklamları izleyerek boş vakitlerin hoş vakitlere dönüştürülüp eğlenilerek geçirilmesi yanında, izleyicinin reklamlardan,yaptığı yorumlardan, arkadaşlarına ve internet paylaşım sitelerine gönderdiği davetlerden puan kazanıp, biriken puanlarla site üzerinden hediye almasına imkan sağlıyor olması.

Siteye ÜCRETSİZ ÜYE olan kullanıcıya herhangi bir çekiliş-kura ya da hediye almayı kaf dağına taşıyan bir sistem olmadan, reklam izleyerek puan kazandırması ve herkese eşit şans veriyor olması.Yani Titan mantığını reddetmesi.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Reklam videolarını izleterek bilgisayar başında eğlenme dışında izleyiciye gelir de sağlayan www.reklamizlekazan.com , üyelik sistemi ile çalışmaktadır. Ev kadınları, öğrenciler, çalışanlar,emekliler, kısaca internet kullanıcılarının tamamı için açık olan sitede kazanmaya başlamak için yapılması gereken tek şey basit üyelik formunu doldurarak siteye ücretsiz üye olmaktır. Email aktivasyonunun ardından izlenilen her reklamdan puan kazanmaya başlanabilir ve sitenin mağazasından kargo masrafı bile ödemeden ücretsiz alışveriş yapılabilir.

Gün içerisinde izlenilen her farklı reklam, bonus ya da saniye başına reklamın uzunluğuna göre puan kazandırıyor. Ayrıca gönderilen her davet, kişisel sitelere ya da bloglara üyelerce eklenen her banner da üyeye puan kazandırmakta. Site anasayfasında zaman zaman duyurulan özel kampanyalar ise rutin puan kazanma sisteminin dışında üyelerine ek hediyeler kazanma imkanı sunmakta.

İzleyici Yorumları

Sitenin faaliyette olduğu 5 aydan beri edindiği üyelerin sitede yer alan yorumlarına göre; ilk başta kuşkuyla karşılanan sistemin üyelere gerçekten kazanç sağlaması sonucu izleyici gözünde güvenilirliğinin ve ciddiyetinin tartışmasız kabul edilmiş olması. Site anasayfasında yayınlanan üye sayısı ve haftalık izlenen reklam sayısının hergeçen gün artıyor olması da bu güvenin göstergesi.

Firmalar Gözüyle Reklamizlekazan.com

İnternetin kullanımının son yıllarda hızla artması ile, daha hızlı ve tüketiciye birebir ulaşma seçeneği, konvensiyonel reklam araçlarına oranla ¼ oranında ucuz olması,hesabını iyi yapan firmaların reklam bütçelerinde internet reklamcılığına önemli ölçüde pay ayırmalarını teşvik etmektedir.

Reklamizlekazan.com sitesinde reklam veren firma, yeni lanse ettiği ya da halihazırda satıştaki ürün veya hizmet reklamı hakkındaki tüketici yorumlarını ve içinde bulunduğu sektörde rakip firma ürünleri hakkında bilgi ve yorumları, birebir tüketici ağzından kolayca öğrenebilmektedir. Hatta reklam kurgusu hakkındaki izleyici geri dönüşlerinden reklam ajansları hakkında bile fikir sahibi olabilmektedir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*