İnternette kazanmanın püf noktası

İnternette kazanmanın püf noktası.9199
  • Giriş : 12.02.2009 / 16:40:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 11:28:35

İnternet… Bugüne kadar kullanılan en hızlı ve kolay iletişim aracı. Şimdilerde ise kazanç kapısı…

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


HABER ALTÜEL - İnternette bugüne dek çok şey denendi. Sohbet edildi, haber okundu, video izlendi, radyo dinlendi, bulmaca çözüldü, telefon gibi kullanıldı. Ancak hiçbirisi gelir getirmedi. İnternet kullanıcıları şimdi kazanmanın peşine düştü.

Tam bu noktada www.reklamizlekazan.com sitesi reklam izleyene kazandıran reklam modelini getirdi. Şartları yerine getirerek üye olan ve reklam izleyen herkesi bu sistemin kazandıran yüzüyle yüzleştirdi.

Şimdi www.reklamizlekazan.com'un on binlerce üyesi var ve kazandırmaya devam ediyor. Sizin de bir internet bağlantınız vara ve bu iş için müsaitseniz kolları sıvayın.

İşin incelikleri neler mi? Onu da www.reklamizlekazan.com'un kendisine sorduk ve aşağıdaki yanıtları aldık.

***

- Reklam izleyene kazandıran bu sistemin fikir sahibi kim? Nasıl yürütüyorsunuz sistemi?

ReklamİzleKazan:
Reklam izleyerek kazanç sağlama fikri ilk olarak 3 sene önce doğdu. Sistemin kurgusunu ve fizibilitesini yaparak somut adım atmak için 2 sene daha beklememiz gerekti ve nihayet Eylül 2008'de hizmete başladık. 2 sene beklememizin sebebi henüz Türkiye'deki yüksek internet erişim hızlarının istediğimiz noktada olmamasıydı.

Reklamizlekazan ekibi olarak, biz Rika Reklam ve Bilişim Hizmetleri bünyesinde hizmet veriyoruz. Kalabalık bir ekibiz ve dışarıdan aldığımız destek ve danışmanlıklarda da profesyonel firma ve kişilerle çalışıyoruz.  Sorunuzun tam yanıtı olarak şunu diyebiliriz;
Bu sistemin sadece 1 fikir sahibi yok, kendi alanlarında uzman olan bir ekibin beyin fırtınasından ortaya çıkan bir ürün.

Sistemi yürütmek adına, dalında lider olan firmalar ile çözüm ortaklığına sahibiz. Yazılım ve teknik donanım alanında Türkiye'nin önde gelen isimleri sistemimizi yürüten ekibin başında. Microsoft firmasının global düzeydeki en deneyimli profesyonel ünvanlarına sahip danışmanlarımız ise sistem  güvenliğinin en kaliteli düzeyde teminatı.- Sistem nasıl işliyor? Kimler reklam veriyor?

ReklamİzleKazan:
www.reklamizlekazan.com , kısaca   reklam verenle reklam izleyen arasındaki köprüde izleyene kazanç kapısı açan bir sanal pazarlama sitesi.İşleyiş olarak çok basit;internetten ücretsiz üye olup,reklam izleyerek, yorum yazarak ,başkalarını davet ederek puan kazanma ve puanları belirli bir birikimden sonra hediyeye dönüştürme sanatı.

İnternet dünyasının ferdi olan kullanıcıların, hem  farklı kategorilerdeki reklamları izleyerek stres atmalarına,hem boş vakitlerini hoş vakitlere çevirmelerine  imkan sağlayan bir site. İzleyici açısından  en cazip olanı  ise izledikçe gelir sağlayabilmeleri. Reklam veren firmalar açısından , diğer basın yayın organlarına göre hem  çok daha uygun fiyata reklam vermiş olmaları, hem de ürün-reklam hakkındaki tüketici yorumlarını ve ya içinde bulundukları sektörde rakip firma ürünleri hakkında bilgi ve yorumları birebir kolayca öğrenebilmeleri. Hatta reklam kurgusu hakkındaki izleyici geri dönüşlerinden reklam ajansları hakkında bile fakir sahibi olabilmeleri.

-  Bu sisteme Türk halkının bakış açısı ilk etapta ne oldu?

ReklamİzleKazan:
www.reklamizlekazan.com  sitesinin kuruluş ve yapım aşamasındaki süreçte çevremizde ve internet mecrasında sistemimizi anlattığımızda çok olumlu yorumlarla kalmayıp merakta uyandırdık.Sitenin aktif hizmet verdiği  Eylül 2008' den beri üye sayımız her geçen gün katlanarak arttı.ilk zamanlar kullanıcılarımız daha önce böyle bir sistemle tanışık olmadıkları için, yada mevcut bazı benzer sitelerin/sistemlerin para kazandırma vaatlerinden bir şey elde edemedikleri için kuşkuyla yaklaştılar ve 'bir deneyelim bakalım ' düşüncesiyle üye oldular.. Fakat sitenin gerçekten güvenilir ve ciddiyetle çalıştığını gördükleri bu 5 ay zarfında  çeşitli hediyeler kazanan üyelerimizden teşekkür ve övgü aldık.Ayrıca Kazanç dışında önemle belirttiğimiz husus olan internet başında zevkli zaman geçirmeye de vesile olduğumuz için  ayrıca memnuniyetlerini dile getirmektedirler. Tabii ki yeni bir site ve sistem olduğu için ilk anlarda olabilecek kuşkuları olağan karşıladık.Güçlü sermaye yapımız, mükemmel  teknik alt yapımız, konusunda ülkemizin enleri arasında olan kadro ve danışmanlarımız, en önemlisi de kazanan üyenin hediyesini hiçbir bedel ödemeden kendi adresinde teslim alması, üyelerimizin site üzerinden biribirleri ile yazışarak test sınavından başarıyla çıkmamız, ciddiyet ve samimiyet göstergesi olarak algılandı, dolayısı ile kafalardaki acaba düşünceleri çabucak bertraf oldu diyebiliriz.

-  Günlük ortalama kaç reklam izleniyor? Kaç üyeniz var? Nasıl üye oldular?

ReklamİzleKazan:
Üye sayımız şu an 70.000 civarı ve yukarıda da bahsettiğim gibi katlanarak artıyor. İlk aylarda günlük 100-200 civarı üye kaydolurken bu rakam bugünlerde 900-1000 arasında.Tahminlerimize göre 1 ay sonra günde 1500 den fazla yeni üye  kazanacağımızı düşünüyoruz. Günlük izlenen reklam ise 65.000 civarı. Buda aylık yaklaşık iki milyon reklama denk geliyor. Önümüzdeki 6 ay içerisinde bu rakamın aylık on milyon olacağını tahmin ediyoruz.

Üyelerin haberdar olması ilk etapta daha çok bazı eğlence ,haber ve paylaşım sitelerine verdiğimiz reklamlar sayesinde oldu .Daha sonra ise mevcut üyeler yeni üye getirmeye başladı ve bazı basın yayın organlarında  hakkımızda çıkan  haberler güvenilirliğimizi kanıtlaması dışında tanıtımımıza da katkı sağladı.

- “En çok reklam izleyen kullanıcılar profili” dersek?

ReklamİzleKazan:
Hedef kitlemiz, internetten haberdar olan ve monitör başında vakit geçiren herkes, dersek abartmış olmayız.Her yaş ve gruptan kullanıcının fayda sağlayacağı bir sistem bu sonuçta. En önemlisi ürün tercihini yapamayan tüketici için alernatifli seçim hakkı. Aynı anda değişik kategorilerde binlerce reklam videosu bir tıkla elinin altında. İlgili sektör çalışanları için bilgi alma kaynağı, iletişim bölümlerindeki öğrenciler için hazır bir reklam arşivi,işsizler,ev hanımları, emekliler için boş vakitleri geçirebilecekleri bir site,  hatta bebekler bile animasyon reklamlarının baş müdavimi olarak izleyicilerimiz arasında yerini alıyor.

En çok izleyen profiline ise cevabımız;gençler,  öğrenciler,  ve ev hanımları diyebiliriz .

- www.Reklamizlekazan.com gibi benzer başka siteler de var. Neden sizi tercih ediyorlar?

ReklamİzleKazan:
Biz fikir olarak bu işe başladığımızda böyle bir sistem henüz Türkiye'de , hatta araştırmalarımıza göre dünyada yoktu. Fakat sistemi projelendirme ve hayata geçiş aşamasından sonra, tam olarak bizimle aynı olmasada bazı benzer sistelerin  ortaya çıktığını farkettik. Günümüz ekonomi ve yaşam şartlarında rekabetin, gelişimi tetikleyen temel unsurlarından biri olduğunu bildiğimiz için bu siteler bize endişe yerine daha fazla şevk ve başarıya kilitlenme azmimizi kamçıladı. Sonuçta kullanıcılar başka bir site sayesinde de  olsa sistemimizin mantığını öğrendi ve  güvenilirlik ve ciddiyet araştırması yaparken  bizi buldu, yani başka benzer siteler bizim tanıtımımız ve büyümemiz için bir faktör de oldu diyebiliriz. İyi ve kaliteli hizmet verenin her zaman ayakta kalacağının da bilincinde olarak hizmete devam kararlılığındayız.

Neden bizi tercih ediyorlar?

Siz insanınıza verdiğiniz sözde durun, onların duygu ve güvenleriyle oynamayın, hak ettiklerini ulaştırın, onlar sizi rekorlar kitabına taşır. Sayfalarımızda yazdıklarımızın arkasında durdukça, kampanyalarımıza sadık kaldıkça üyemiz elbette bizi tercih edecektir.Bize ayırdıkları zaman onlara kazanç olarak geri dönmekte olduğu için bizi tercih ediyorlar..

-  FACEBOOK'u da aktif kullanıyorsunuz. Bunu nasıl başarıyorsunuz?

ReklamİzleKazan:
Facebook bugün 200 milyon kullanıcısıyla dünyadaki en büyük paylaşım sitesi ve hedef kitlemizin de çoğunun içinde bulunduğu bir sistem. Bu sebeple büyüme stratejilerimizi belirlerken Facebook 'da da aktif şekilde yer almak aklımızdaydı ve başarılı da oldu .Zaten Facebook davetiyle sitemiz adına davet gönderen kullanıcılara da bonus puan vermemiz üyeler arasında bilinirliğimizi arttırdı.

Facebook dışında Youtube,vs. gibi geniş üyeli sitelerde de varız.

- Bazı üyelerce sistemin suiistimal edildiği oluyor mu? Buna nasıl bir çözüm buldunuz?

ReklamİzleKazan:
İnsanın dolaylı yada direkt içinde bulunduğu her sistemde mutlaka suistimal vardır. Bu gerçeği bildiğimiz için sistemimizi de muhtemel suistimalleri asgari düzeyde tutacak  şekilde kurduk. Hani sınıfta öğrenciler kendi arasında sessizce konuşsa, ya da ders dışı birşey yapmaya çalışsa öğretmen gülerek uyarır, siz buradan bakınca her halinizin  gözönünde olduğunu  bilmiyorsunuz diye; işte aynen kullanıcıların her tür hareketi ve suistimalleri bir kaç tıkla önümüze seriliyor ve site kullanım koşullarında da belirtildiği gibi kural dışı eylemini  tesbit ettiğimiz üyeyle yolumuzu ayırmak zorunda kalıyoruz. Biz güven esaslı bir sistemiz ve güvenilir, düzgün üyelerle, hak ettiğinden fazlasında gözü olmayan üyelerle yolumuza devam etmek arzusundayız.

- Reklamizlekazan.com 'un başarısız olma ihtimalini hiç düşündünüz mü?

ReklamİzleKazan:
Risk ile kazanç ve zarar doğru orantılıdır. Risk arttıkça kazanç ve zarar artar. Risk azaldıkçada zarar ve kazanç azalır. Risk almadan yaşam bir nevi yerinde saymaktır. Biz bu işe girişirken ,hayallerimizden sıfır almak riski de taşıyorduk ama, 3 yıllık süreçteki ciddi araştırmamız ve çalışmamız bizi 'bir adım ötesi başarı' fikrine getirdi –Geçen 5 aya baktığımızda bunu görüyoruz.             

''GELECEĞİN GERÇEĞİ İNTERNET MECRASI'' sloganı ile yola çıkan bizlere www.reklamizlekazan.com projesi nihai tüketici profiline ulaşma köprüsü oldu. Bu haz başarının en büyüğü bizce…

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*