İnternette ürperten sözler

  • Giriş : 06.02.2007 / 00:00:00

Yasin Hayal'in futbol oynadığı Pelitlispor'un adını taşıyan internet sitesinde, Ogün Samast ile Hayal'e övgüler sıralanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hrant Dink cinayetinin azmettiricisi olduğu gerekçesiyle tutuklanan Yasin Hayal'in Futbol oynadığı Yeni Pelitlispor'un adını taşıyan internet sitesi, cinayete övgüler içeren yazıların yanı sıra yeni ölüm tehditleriyle dolu...
Daha önce Hayal'in Yeni Pelitlispor'a gelmesinin "bomba transfer" olarak duyurulduğu sitenin forum bölümünde, hem Ogün Samast'a hem de Hayal'e övgüler diziliyor. Dikkat çekici olan ise kulübün internet sitesinde yer alan bu şaşırtıcı övgü ve tehditlerin daha önce medyada haber yapılmasına rağmen benzer cümlelerin sitede hâlâ yer buluyor olması...

Sıra Orhan Pamuk'ta...
Sitede, Hayal'in "akıllı olsun" dediği yazar Orhan Pamuk ile Ermeni Patriği Mesrob II ve gazeteci Etyen Mahçupyan'a yönelik tehditler de bulunuyor. Foruma katılan bir üye, "Sıra Orhan Pamuk'ta" diyerek hakaretlerde bulunduktan sonra, "Bütün Türk düşmanları Türk kurşununu yemeye mahkûmdur" diyor.

Başka bir katılımcı, "Benim kızdığım nokta Ogün'ün yaşı çok küçüktü, ona kızdım. Onun yaşayacak şeyleri vardı, ben 18 yaşındayım, hayatımın baharındayım, bir askerlik zamanı gelsin, bitsin, beni görür duyarsınız. Biz kurusıkı sıkmıyoruz" ifadesini kullanıyor.

Forum bölümünde yer alan görüşlerden bazıları şunlar:
# "Davanıza saygı duyuyorum, kısacası Allah'ınıza kurban bu ülkede sizler gibi vatanseverler olduğu sürece kansızlar barınamaz bu topraklarda."
# "Bu vatan için kurşun sıkan da, kurşunu yiyen de kahraman değil miydi? Şimdiki kahramanımıza niye saygı göstermiyorsunuz!"
# "Ogün Samast senin her zaman yanındayım"
# "Can dediniz, canımızı verdik. Kan dediniz, kanımızı verdik. Biz bu vatanı karşılıksız sevdik. Serseri lafını hak etmedik!"
# "Bir Ogün Samast Gider, Bir Başka Ogün Samast Gelir..!! Hepimiz Ermeniyiz diye anıranlar.. Sizin nüfusunuzun katları kadar Ogün Samast'larımız var..!! Akıllı olun.!"
# "Hepimiz Trabzonluyuz, hepimiz Türküz, hepimiz Ogün Samast'ız, hepimiz Mehmet Ali Ağca'yız.."


Kardeşimize geçmiş olsun
Forum bölümünde, cinayeti eleştiren "Elif" adlı kullanıcıya, "Antiermeni" adlı kullanıcı "Admin, şu Elif denen kızın mesajını silersen seviniriz. Kimse Yasin reise dil uzatamaz. Uzatanlar Hrant'ın yanına" karşılığını verdi. İsmail adlı kullanıcı da şu görüşleri ekledi:
"Bu ülkede vatan sevmek en büyük suç. Türkiye'yi lekeleyenler her zaman kendini çağdaş sanan gazeteciler tarafından korunmuştu. 30 bin şehit askerimiz asla Ermeni Hrant Dink kadar değerli olmadı. Çünkü onlar bu vatan için canını verip Dink gibi ülkemizi aşağılamadılar.

Falan ilin bir köyünde şehit düşmüş kime ne, 30 saniye televizyon görüntüsü yeterli. Bu vatan için şehit düşenler 'Biz Ermeniyiz' diyenlerden eminim utanıyorlardır. Samast kardeşimize geçmiş olsun diliyorum, yalnız bu millet için değmezdi."

Prof. Bayraktar: İhbar niteliğinde

Prof. Dr. Köksal Bayraktar, "Cumhuriyet savcılığı için bütün bunlar ihbar niteliğindedir. Ya da ailesi, yakınları bunları gösterip tek tek tedbir alınmasını isteyebilir. Suç internet aracılığı ile de işlenir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious