İnternetteki skandal dedikodu

İnternetteki skandal dedikodu.17301
  • Giriş : 11.06.2009 / 22:33:00

Fenerbahçe'nin flaş transferi Bilica ve Galatasaray'ın efsane kadrosundan Capone arasında yaşanan skandal 5 yıl sonra Türkiye'ye ulaştı. Şimdi internet siteleri bu olayla çalkalanıyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İnternet alemi iki futbolcunun kendi ülkeleri Brezilya'da yaşadığı skandal ile çalkalanıyor. Carlos Alberto Oliveira Capone (eski Galatasaraylı) ve Fabio Bilica (Yeni Fenerbahçeli), 2004 yılında Gremio Kulübünde oynarken takım otobüsünde çırılçıplak samimi bir şekilde yakalanmışlar.
Olayın bir numaralı tanığı ise dönemin Başkan Yardımcısı Helio Dourado. Yönetici Parana'ya 1-0 kaybedilen maç sonrasında takım otobüsünün alt katında iki futbolcuyu yakalamış.

Bu olayın ülkemiz açısından garip tarafı ise Capone'nin yıllar önce Galatasaray'da oynamış olmasına ve Bilica'nın da 1 yıldır Türkiye'de olmasına rağmen skandal 5 yıl sonra Türkiye'de duyuldu.
Şimdi özellikle taraftar sitelerinde, bloglarda ve e-mail zincirlerinde bu dedikodu dilden dile dolaşıyor.

Söz konusu olayla ilgili internette portekizce birçok kaynak bulunuyor. Hatta Bilica'nın ve Capone'nin Portekizce Wikipedia sayfalarında bile bu olaydan bahsediliyor.

Brezilya kamuoyu olaya 'Poltrona 36' ismini takmış. Poltrona Portekizcede koltuk anlamına geliyor. İddiaya göre skandalın meydana geldiği yıl küme düşen Gremio takımının otobüsünde bugün bile 36 numaralı koltuk bulunmuyor.

MYNET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*