Internetten etkilendiler, yardim ettiler

  • Giriş : 16.11.2005 / 00:00:00

SIVAS - Sivas'ta internetten okuduklari bir yardim mektubu üzerine kampanya baslatan ögretmen ve ögrenciler, yardima muhtaç aile ve ögrenciler için yarim kamyon esya topladi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Internette sörf yaparken Van'in Çaldiran ilçesi için kaleme alinmis yardim mektubunu okuyan ögretmen Ali Karaca, hemen harekete geçti. Ilk olarak yardima muhtaç vatandaslar ve ilkokul ögrencileri için lideri oldugu izci grubu arasinda giysi ve ayakkabi toplama kampanyasi baslatti.

Ögrenci ve velilerin büyük destegiyle yardim kampanyasi kisa sürede bütün okula yayildi. Yaklasik 3 hafta içinde ögrenciler hiç kullanmadiklari ya da az kullanilmis esyalari okulda toplamaya basladi. Okulun bodrum katindaki bir sinif elbise ve ayakkabilarla dolmus durumda. Esyalar arasinda, kirtasiye malzemeleri, her yas grubuna uygun giysi ve ayakkabilar ile bebek elbiseleri bulunuyor. Toplanan esyalar arasinda en ilgi çekeni ise ögrencilerin akranlari için topladigi bayram sekeri.

Yardimlasmanin güzel bir duygu oldugunu ifade eden ögrenciler, maddi durumu iyi olmayanlarin elinden tutulmasi gerektigini söyledi.

Ilkokul 4. sinif ögrencisi Ilayda Karaca (10), kampanyaya, abisinin okul çantasi ve kullanmadigi elbiselerle destek verdigini belirtti. Ayni sinifta okuyan Arif Uysal (10) ve Kerem Öner (10) de kampanyayi kendi aleleriyle sinirli tutmadiklarini belirterek, "Komsularimizdan da elbise ve ayakkabi topladik." dedi.

Kampanya organizatörü Sinif Ögretmeni ve Izci Lideri Ali Karaca ise yogun ilgiden dolayi duydugu menuniyeti dile getirdi.

Yardim faaliyetiyle ögrencilere dayanisma duygusunu asilamaya çalistiklarini da belirten Karaca, ayni zamanda ögrencilerin evlerinde kullanmadiklari esyalari degerlendirdiklerini ifade etti.

Karaca, "Internette okudugum mektuptan çok etkilendim. Öncelikle izci grubu arasinda bir kampanya baslattik. Ilgi çok fazla olunca kampanyaya bütün okulu dahil ettik. Kisa sürede yarim kamyonu askin esya toplandi." seklinde konustu.

Kampanya çerçevesinde toplanan esyalar, kolilere doldurularak daha sonra belirlenecek Sivas'a bagli bir köyde ögrenci ve vatandaslara dagitilacak. Kampanya bir hafta sonra sona erecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious