İnternetten kitap satışı!

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Bir yayınevi için hazırladığı ancak beğendiremediği internet sitesinden kitap satışına başlayan Mehmet Zeki Türkmen, tahmin etmediği bir başarı kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkmen, bir yayınevinin talebi üzerine internet sitesi hazırladıklarını ancak yayınevinin almaktan vazgeçmesi üzerine bu işe girdiklerini dile getirerek, uyguladıkları düşük fiyat politikaları ve hızlı teslimatla fark oluşturduklarını ifade etti.

"Kendi kendime dedim ki ben de az çok kitap okuyorum. Hattâ yazdığım bir kitap, bugünlerde sitemde tanıttığım için en çok ilgi görenler arasında. Benim neyim eksik dedim ve bu işe girdim. İyi ki girmişim, bu alanda önemli bir boşluk varmış." diyen Türkmen, kitabevlerinin sitesinde kitap tanıtımı ve satışı için sıraya girdiklerini ifade ediyor.

Kitap okuma alışkanlığının düşük olduğu Türkiye'de okuyucuyu kitapla daha hızlı buluşturmak amacıyla İzmir ve ilçelerine yönelik bir de uygulama başlatan site, istenen kitabı İzmir ve ilçelerine ücretsiz teslim ediyor.

İzmir merkezli faaliyete başlayan ve bütün Türkiye'ye hizmet veren www.kitaap.com, kısa zamanda önemli bir portföy oluşturmayı başardı. Kitap kurtlarının karşısına çıkan site, ücretsiz adrese teslim uygulamasını ülke geneline yaymak istiyor.

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR?

Sitede, her yere kolaylıkla ulaşılabilecek bir düzenleme var. Kitabı sipariş ettikten sonra kredi kartı bilgileri kesinlikle banka veya kitaap.com kayıtlarında tutulmuyor. Böylelikle kart bilgileri hakkında endişe taşımaya gerek kalmıyor.

Türkmen, "Arayıp bulamadığınız kitapların ismini bildirip aratabiliyorsunuz. Kitabınız, yurdun her yerine aynı ücretle gönderiliyor. Ayrıca türü ne olursa olsun, amatör ya da profesyonel olarak yazılmış fakat basılamamış eserleri basarak okuyucuyla buluşturuyoruz. Kısaca kitaap.com, ziyaret edilebilecek ve rahatlıkla alışveriş yapılabilecek oldukça güvenli bir site. Denemenin tek yolu ziyaret etmek" şeklinde konuşuyor.

Zeki Türkmen'in diğer bir hedefi de okullara kütüphaneler kurarak destek olmak. Kitaap.com, güncelleme, kitap sayısı ve kitapların sahiplerine ulaşma hızıyla şimdiden bu alandaki rakiplerinin korkulu rüyası haline geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious