'İntihar edeceğim' dedi, kayıplara karıştı

'İntihar edeceğim' dedi, kayıplara karıştı.7172
  • Giriş : 21.10.2008 / 00:50:00
  • Güncelleme : 20.10.2008 / 23:31:46

Erol Evcil’i evinde saklayan Bursaspor eski başkanı Hüseyin Silahçı kayıplar karıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Nesim Malki cinayetinin azmettirici olarak arandığı dönemde yurt dışına kaçan Erol Evcil'i, gizlice döndüğü Bursa'da uzun süre evinde saklayan Bursaspor Kulübü eski başkanlarından Hüseyin Silahçı (43), eşinin otomobiline “İntihar edeceğim” yazılı not bıraktıktan sonra kayıplara karıştı. Eşinden 3 gündür haber alamayan Selin Silahçı polise başvurdu. Bursa Polisi, fotoğraflarını karakollara dağıttığı Silahçı'yı arıyor.

Uçağı bile vardı

Bursaspor'da 1995 yılında Kulüp Başkanlığı yapan Hüseyin Silahçı, babası Hüsamettin Silahçı'nın 1987 yılında ölmesinden sonra bıraktığı servet ile Bursa'nın en zenginleri arasında yer aldı. Kardeşinin payını ödeyerek babasının kurduğu İnkişaf Tekstil Fabrikası'nın tüm hisselerine sahip olan Silahçı, 2 çocuğunun annesi olan ilk eşinden boşandı. Manken Yasemin Koşal ile uzun süre nişanlılık dönemi geçiren Silahçı, Bursa'da 4 evi varken beş yıldızlı Almira Otel'in kral dairesinde yaşamaya başladı. Satın aldığı uçak ile Yasemin Koşal'ı günü birlik İtalya, Fransa ve Yunanistan'a götüren Silahçı, aralarında özel yapım Lamborghini ve Ferrari'lerin de bulunduğu 10'a yakın lüks otomobil koleksiyonu ile çok konuşuldu.

Evcil'le tanıştı, çöküşe başladı

Bursaspor Kulüp Başkanlığı yaparken Erol Evcil ile tanışan Silahçı, kaçak durumdaki Erol Evcil'i evinde saklayınca büyük sıkıntılar yaşadı. Bu arada hızla servetini kaybeden Silahçı, sahip olduğu tekstil fabrikasını da Erol Evcil'e sattı ve burada maaşla çalışmaya başladı. Yaptığı ikinci evlilikten de bir çocuğu olan Silahçı'nın, eşi Selin Silahçı'ya "Düştüğüm bu durumu kabul edemiyorum" dediği öğrenildi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*