İntihar eden genç, 4 kişiye can verdi

  • Giriş : 28.01.2007 / 00:00:00

Kayseri Erciyes Üniversitesi tıp Fakültesi Beyin Cerrahisi Servisinde yatan 13 yaşındaki Mücahit Eryaman, yoğun bakımdan çıkamayınca hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gencin ailesi beyin ölümü gerçekleşen çocuklarının organlarını bağışlama kararı olarak hastaneye bildirdi. Bunun üzerine gece başlayan çalışma sonucu hayatını kaybeden gencin iki böbreği, karaciğeri ve kalbi 4 kişiye nakledildi.

Niğde'de geçen hafta içiresinde okulda yaşadığı bir sıkıntı sonucu bunalıma giren ilköğretim okulu 7. sınıf öğrencisi Mücahit Eryaman, intihar etmek istedi. Abisi tarafından kurtarılan Mücahit önce Niğde devlet hastanesinde yapılan müdahalenin ardından Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.

Beyin Cerrahisi servisinde yoğun bakımda yatan Mücahit'in beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine durumu babası Mevlüd Eryaman'a iletildi. Baba ve anne zor bir karar vererek kaybettikleri çocuklarının organlarını bağışladı.

Ailenin bu kararı üzerine ameliyata alınan Mücahit'in iki böbreği Erciyes Üniversitesi Organ Nakli hastanesinde böbrek nakli bekleyen iki kişiye başarılı bir operasyonla nakil edildi. Mücahit'in kalbi Ankara'da bir hastaya, karaciğeri ise Malatya'da tedavi gören başka bir hasta için gönderilerek nakil yapıldı.

Baba Mevlüd Eryaman, zor bir karar verdiklerini ancak çocuklarının organlarının başka hayatlar kurtarmasının acılarını biraz hafifleteceğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious