İntihar eden kadın tedavi görmüş

  • Giriş : 01.12.2006 / 00:00:00

Şanlıurfa'da 1,5 yaşındaki çocuğu sırtına bağlı halde evinin banyosuna kendini asarak intihar eden 2 çocuk annesi kadınının, psikolojik rahatsızlığı olduğu öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kamuoyuna berdel evliliği yaptığı için intihar ettiği yönündeki iddiları eşi ve akrabaları yalanladı. Yetim kalan çocuklardan 1,5 yaşındaki Abut'la komşuları ilgilenirken, 3 yaşındaki Zehra ise olaydan habersiz evin önünde oyun oynarken görüldü.

Şanlıurfa merkeze bağlı Yeşil Tepe köyünde 4 yıldır evli olan Şahe Fidan, kocası kahvaltı yapmak için babasının evine gittiği sırada intihar etti. İntiharın ardından basında yer alan "Şahe gelin berdel usulü evlendiği kocası ile yaşadığı sorunlara katlanamayarak intihar etti" haberlerine eşi Aziz Göregen ve akrabaları tepki gösterdi.

Aralarında hiçbir sorun olmadığını ifade eden Şahe'nin eşi Aziz Göregen, normal bir evlilik yaptıklarını belirterek şunları söyledi: "Eşimin sorunları vardı tedavi görüyordu. Bizim buralarda iki taraf birbirini severse karşılıklı biri birine kız alıp verilir." dedi.

Aziz Göregen'in kardeşi Ahmet Göregen ise abisi ile yengesi arasında hiçbir anlaşmazlık olmadığını kaydederek, yengesinin rahatsızlığından dolayı bunalıma girmiş olabileceğini söyledi. Aziz Göregen'in dayısının oğlu Mehmet Demir de eşlerin aralarında kesinlikle bir anlaşmazlık olmadığını belirterek, "Şahe psikolojik tedavi görüyordu. Geçtiğimiz Ramazan ayında da 15 gün hastanede yattı." yönünde bilgi verdi.

Berdel yüzünden intihar haberlerinin asılsız olduğunu öne süren Mehmet Demir, damadın tekrar Şahe'nin kardeşi ile berdel usulü evleneceğinin de kesinlikle yalan olduğunu ifade etti.

4 yıllık evli oldukları belirtilen çiftin 1.5 yaşında Abut ve 3 yaşında Zehra isimli 2 çocukları bulunuyor.

Abut olaydan sonra komşularının gözetiminde dururken, 3 yaşındaki Zehra ise evlerinin önünde hiçbir şeyden habersiz oyun oynarken görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious