İntihar etti ama primi unutmuş!

İntihar etti ama primi unutmuş!.11222
  • Giriş : 28.01.2009 / 16:41:00

İzmir'de patronu İbrahim Keser'i vuran, yakınlarının hayat sigortasından faydalanması için intiharını cinayet gibi gösterdiği ileri sürülen S.Y.'nin sigorta şirketinden açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir çevre otoyolu Limontepe Kavşağı'nda patronu İbrahim Keser'i vurarak öldürüp, yakınlarının hayat sigortasından faydalanması için intiharını cinayet gibi gösterdiği ileri sürülen Süleyman Yenigün'ün 100 bin dolarlık hayat sigortası poliçesinin primlerini son dönemde ödemediği belirlendi.

Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, Oktay E'nin ''kuzeni Süleyman Yenigün'ün İbrahim Keser'i öldürdüğü, daha sonra yakınlarının hayat sigortasından faydalanabilmesi için olaya cinayet süsü vermesi amacıyla tabancayı saklamasını isteyerek intihar ettiği'' yönünde iddiada bulunması üzerine, olayı aydınlatmak için çalışmalarını bu yönde yoğunlaştırdı. Polis, sağ elinde tabancayı ateşlemenin yol açtığı barut izleri tespit edilen Süleyman Yenigün'ün hayat sigortası poliçelerini araştırmaya başladı.

Araştırma sırasında, bir sigorta şirketinde, Süleyman Yenigün adına düzenlenmiş 100 bin dolarlık hayat sigortası tespit edildi. Polisin görüştüğü sigorta şirketi yetkililerinin, Süleyman Yenigün'ün hayat sigortası primlerini son dönemlerde ödemediğini ileri sürdükleri öğrenildi.

Emniyet yetkililerinin, Süleyman Yenigün adına hazırlanmış poliçelerle ilgili bilgi istediği diğer sigorta şirketlerinden de halen cevap beklediği öğrenildi.

Yakınlarının ise Süleyman Yenigün'ün borçları nedeniyle bunaldığını anlattıkları öğrenildi. Yenigün'ün cep telefonunda, borcunu ödemesi konusunda uyarı bulunan bir mesajın da tespit edildiği öğrenildi.

-OLAY-

İzmir çevre otoyolu Limontepe Kavşağı yakınlarında, yol kenarında duran 35 BNY 64 plakalı otomobilde, otomotiv yedek parça servisi sahibi İbrahim Keser (32) ile yanında çalışan Süleyman Yenigün (27) başlarından tabancayla vurulmuş halde bulunmuştu. Yenigün'ün öldüğü belirlenirken, yaralı halde Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Keser de kurtarılamamıştı.

Soruşturmayı yürüten polis, Süleyman Yenigün'ün kuzeni Oktay E'yi ölen kişilerle görüldüğünü belirleyerek gözaltına almıştı.

Oktay E, kuzeni Yenigün'ün ailesinden kalan 80 bin TL'yi değerlendirmesi için verdiği patronu İbrahim Keser'i tabancayla vurduğunu, ''imam nikahıyla birlikte yaşadığı kadın ve çocuğunun 500 bin TL'lik hayat sigortasından faydalanabilmesi için olayın cinayet gibi gösterilmesi amacıyla tabancayı saklamasını'' istediğini ve intihar ettiğini anlattığı belirtilmişti.

Sorgusu tamamlanan Oktay E, ''suç delillerini gizlemek, olayı adli mercilerden gizlemek'' suçlamasıyla gönderildiği İzmir Adliyesi'nde tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*