İntihar mı etti, kaza sonucu mu öldü

  • Giriş : 19.02.2007 / 00:00:00

Bursa'da arkadaşı evli bir çocuk babası İsmail Sarıkaya (35) ile birlikte içki içtiği otomobilde başından vurularak yaşamını yitiren Fatma Kayan'ın (22) ölümünün ardındaki sır perdesi araştırılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gözaltına alınan Sarıkaya'nın, havaya ateş etmek isterken kaza sonucu öldüğünü iddia ettiği Fatma Kayan'ın annesi Nebat Kayan, kızının daha önce kendisini terk eden sevgilisi yüzünden bunalıma girdiğini, bu yüzden intihar etmiş olabileceğini öne sürdü. Nebat Kayan, kızının kendisine “Canım yanıyor, kendime zarar vermekten korkuyorum” dediğini de belirtti.

Dün akşam meydana gelen olayda, merkez Osmangazi İlçesi Kuru Çeşme sokakta oturan Fatma Kayan, bir süre önce tanıştığı matbaa işçisi İsmail Sarıkaya'yı cep telefonuyla arayarak iddiaya göre canının sıkıldığını, kendisini alıp gezdirmesini istedi. Bunun üzerine 16 KM 890 plakalı otomobili kiralayan Sarıkaya, Altıparmak Caddesi'ndeki buluşma yerinden Fatma Kayan'ı aldı. Bir süre dolaşan çift, tekel bayiinden aldıkları 4 birayla Hamitler Mezarlığı yakınındaki boş araziye otomobili park etti. Çift bira içerken, iddiaya göre dışardan silah sesleri duyuldu. Sarıkaya da yanında taşıdığı ruhsatsız tabancasını çıkarıp otomobilin penceresinden havaya bir el ateş etti. Fatma Kayan bir el de kendisinin ateş etmek istediğini belirterek Sarıkaya'dan tabancasını istedi. Tabancayı sağ eliyle alan Kayan, havaya ateş etmek isterken kazayla seken kurşun başına isabet etti.

Sarıkaya, kanlar içinde kucağına düşen Kayan’ı SSK Çekirge Devlet Hastanesi’ne götürürken, talihsiz kız yolda yaşamını yitirdi. Jandarma tarafından gözaltına alınan Sarıkaya, verdiği ifadesinde Fatma Kayan’ın kaza sonucu öldüğünü söyledi.

Fatma Kayan'ın annesi Nebat Kayan ise, eşi İsmail Kayan'ı kaybettikten sonra kızının kendisine destek olmak için gittiği Karacabey İlçesi'nde bir restoranda garson olarak çalıştığını, bu dönemde tanıştığı bir gence aşık olduğunu anlattı. Kızının bu gencin kendisini terk etmesinden sonra bunalıma girip 20 gün önce işi bırakarak yanına geldiğini, ancak bir türlü toparlayamadığını söyleyen Nebahat Kayan, “Fatma çok kötü durumdaydı. İntihar edeceğini, kendine zarar verebileceğini söylüyordu” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious