Intihar olaylarina karsi kullanilan yoga, simdi de sigaraya karsi kullaniliyor . .

  • Giriş : 17.11.2005 / 00:00:00

BATMAN -17 Kas 2005 - Batman'da da faaliyet gösteren Sahaja Yoga Dernegi, her hafta ücretsiz ders veriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Daha önce Batman'da yasanan intihar olaylarinin Yoga ile önlenebilecegini belirten Shaja Yoga uzmanlari bu kez sigaradan kurtulmak isteyenlere Shaja Yoga'yi tavsiye etti.

Belediye konferans salonunda gerçeklestirilen tek seanslik meditasyondan sonra katilimcilarin sorularini cevaplandiran Sahaja Yoga hocasi Yekta Süngü, insanin içindeki gücü kesfederek sikintilarin üstesinden gelebilecegini ileri sürdü.

Insanin içinde bulunan "kundelina ana" adli enerji ve insan vücudunun belirli bölgelerinde bulunan çakralar hakkinda bilgi veren Süngü, Yoganin sigarayi birakmadan tutunda gündelik hayatta karsilasilan birçok sorunun çözümünde etkili oldugunu ifade etti.

Shaja Yoga'nin her derde deva oldugunu belirten Süngü, 2 numarali çakranin siir, resim, heykel, müzik gibi konularda insanin yaraticilik meziyetlerini ortaya çikardigini söyledi.

3 numarali çakranin cömertlik ve paylasimi sagladigini, 4 numarali çarka ile ruhun farkina varmayi, 5 numarali çakra daha kolektif bir yapiya kavusmayi, 6 numarali affetmeyi, 7 numarali çakranin ise süpheleri kaldirma, her seyi algilamayi sagladigini belirtti.


DERSLERE YOGUNLASMA IÇIN BUZ, STRESE TUZLU SU


Batman'da ayda bir uygulanan meditasyonlarda herkese farki bir çözüm önerisi sunuluyor, derslerine yogunlasmakta sikinti yasayanlara karacigerine buz basmalari, asiri stres ve yorgunluga karsi ayaklara tuzlu su banyosu öneriliyor.

Ilginç görüntülere sahne olan meditasyonlarda ayrica, vücudun gösterdigi reaksiyonlara göre, kisinin neye ve kime sinirlendigi, o an neyi düsündügü tespit ediliyor.

Türkiye'de aralarinda Istanbul, Ankara, Izmir, Antalya, Bursa gibi büyük illerin bulundugu toplam 14 ilde Sahaja Yoga merkezleri bulunuyor.

Yekta Süngü, Batman'da yaklasik bir yil önce açilan Shaja Yoga Dernegi hala beklenen ilgiyi görmedi. Batman'da Sahaja Yoga'ya daha çok gençlerin ilgi gösterdigini belirtti.

Yekta Süngü, gençlerin genellikle gelecek kaygisi ve kendini ifade edememe gibi konularda sikinti yasadigini az sayida gelen orta yasin üzerindekilerin ise daha çok sigara ve saglikli yasam sorunlari ile ilgili konulari dile getirdigini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious