İntiharında Da Vinci şifresi

  • Giriş : 16.01.2007 / 00:00:00

24 yaşındaki Ayça Akalın önceki akşam oturdukları apartmanın 3. katındaki koridorun penceresinden atlayarak intihar etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İSMAR Marketler Zinciri Genel Müdürlüğü satın alma bölümünde asistan olarak çalışan genç kızın “msn” ve “e-mail” adreslerinin “illuminati” ile başlaması üzerine polis bilgisayarı incelemeye aldı.

BABASI BULDU

Merter Nadide Caddesi üzerindeki bulunan 4 katlı Uğur Apartmanı’nın 8 numaralı dairesinde ailesiyle beraber yaşayan Ayça Akalın, oturdukları apartmanın koridor boşluğunun altında babası tarafından ölü olarak bulundu. Olay yeri incelemesine dayanarak Akalın’ın üçüncü kattan atlayarak intihar ettiği ihtimali üzerinde duran polis, genç kızın bilgisayar ve cep telefonu kayıtlarını inceleyince “illumnati” ile başlayan adreslere rastladı. Şimdi bu tarikatla Ayça Akalın’ın bağlantısı araştırılıyor.

Baba Halit Akalın, dairesine geldiğinde kızının evde olmadığını ve evin dağınık vaziyette olduğunu söyledi. Kızına cep telefonundan ulaşamayan Akalın, pencereden dışarı baktığında apartman boşluğundaki beton zeminde hareketsiz olarak yattığını gördü. Çığlık atarak aşağıya inen Halit Akalın ve komşularının Ayça Akalın’ın hayatını yitirdiğini anlaması uzun sürmedi. Olay yerine gelen polis ekipleri, yaptıkları incelemede, cesette kırıklar olduğunu tespit ettiler.

ARKADAŞLARI ŞAŞKIN

3 aydır Bayrampaşa’daki İSMAR Marketler Zinciri Genel Müdürlüğü satın alma bölümünde asistan olarak çalışan Ayşe Akalın’ın arkadaşları, intihara şaşırdıklarını belirterek, “Çok modern ve neşeli bir kızdı. Herhangi bir bunalım belirtisi yoktu” diye konuştu.

SİM KART BLOKE ÇIKTI

Polis ekipleri dairede yaptıkları incelemede, salondaki eşyaların dağınık olduğunu ve Ayça Akalın’ın kullandığı cep telefonuna ait sim kartın da bloke edildiğini tespit etti. Ekipler, olayın intihar ya da cinayet olabileceği ihtimali üzerinde dururken, genç kızın bilgisayar ve cep telefonu görüşmeleri incelemeye alındı. Adli Tıp Kurumu’nda yapılan ilk otopside intihar olasılığının yüksek olduğu, cinayetle ilgili herhangi bir bulgunun bulunmadığı öğrenildi.

Akalın’ın bilgisayarını incelemeye alan polis, “msn” ve “e-mail” adreslerinin “illuminati” ile başlaması nedeniyle soruşturma başlattı. Polis, Akalın’ın bilgisayarındaki dokümanlar ve e-mail yoluyla haberleştiği kişilerle ilgili soruşturmayı derinleştirdi. Polis, Akalın’ın tarikatla bağlantısını araştırmak için bilgisayara el koydu.

İlluminati nedir?

DAN BROWN’IN çok satan “Da Vinci Şifresi” kitabıyla gündeme gelen “İlluminati”, kelime itibarıyla aydınlıkçılar veya aydınlananlar anlamına geliyor. Hakkında komplo teorileri içeren kitaplar yazılan illuminati, 1575’te İspanya’da ruhani kudret sahibi olduklarını iddia eden bir dini parti veya bu partinin üyelerine verilen isim. Süper zenginlerin yönettiği örgüt, başkenti Kudüs olan bir dünya devleti kurmayı hedefliyor. Örgütlenmeye göre, 10 kişi dünyayı yönetiyor ve bunların 300 kadar alt kadrosu da emirleri uyguluyor. Texe Marrs’ın İlluminati kitabına göre, üyeler, hedefledikleri dünya devletini kurmak için planlar yapıyorlar. Bunların içinde çeşitli ülkelerde ekonomik krizler çıkararak, ülkeleri sömürmek, savaşlar çıkarmak, hastalıklar icat etmek, 11 Eylül örneğinde olduğu gibi terör yaratarak, anti-terör yasaları çıkarmak var.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious