İP 7 gazeteci hakkında suç duyurusunda bulundu

İP 7 gazeteci hakkında suç duyurusunda bulundu.8593
  • Giriş : 28.03.2008 / 15:47:00
  • Güncelleme : 28.03.2008 / 16:53:47

İP üyesi bir grup, ''Ergenekon soruşturması'' ile ilgili toplam 7 gazeteci hakkında suç duyurusunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İşçi Partisi (İP) üyesi bir grup, ''Ergenekon Soruşturması'' ile ilgili yazdıkları haberlerle suç işledikleri iddiasıyla Taraf ve Star gazetelerinde görev yapan toplam 7 gazeteci hakkında suç duyurusunda bulundu.

İP Hukuk Bürosu Başkanı Hüseyin Gökçearslan ve beraberindekiler, Adalet Sarayına gelerek suç duyurusu dilekçelerini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ilettiler.

Suç duyurusu dilekçesinde, Taraf ve Star gazetelerinin bugünkü nüshalarında yer alan baz haber ve fotoğrafların yer aldığı belirtildi. Dilekçede, sözkonusu haberlerin ''yalan ve uydurma'' olduğu görüşüne yer verildi.

Suç duyurusu dilekçesinde, yazılan haberlerle Taraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmenleri Ahmet Altan ve Alev Er, Yazı İşleri Müdürleri Oylum Özdemir ve Eray Özer ile muhabir Mehmet Baransoy; Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaalioğlu ve Yazı İşleri Müdürü Murat Kelkitlioğlu'nun, ''Ergenekon Soruşturması'' konusunda yaptıkları haberlerle TCK'nın ''iftira'', ''başkalarına ait kimlik veya kimlik bilgilerinin kullanılması'', ''gizliliğin ihlali'' ve ''adil yargılamayı etkilemeye teşebbüse'' ilişkin maddelerini ihlal ettiği iddia edildi.

Gökçearslan, dilekçeyi vermeden önce gazetecilere yaptığı açıklamada, ''partisinin TSK'yı gözü gibi koruduğunu tüm kamuoyunun bildiği'' ifadesini kullandı. Gökçearslan, ''Ergenekon operasyonunun, milli kuvvetleri, vatanseverleri sindirmek için çıkarılan bir uydurma olduğunu'' da öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious