İP: Amaç irtica tedbirlerini rafa kaldırmak

İP: Amaç irtica tedbirlerini rafa kaldırmak.19003
  • Giriş : 19.06.2009 / 03:00:00
  • Güncelleme : 18.06.2009 / 23:32:02

İP'li Mehmet Cengiz, sahte planla TSK irticaya karşı önlem almasının engellenmeye çalışıldığını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Cengiz, ''İrticayla Mücadele Eylem Planı''nın sahte belge olduğunu savunarak, bununla TSK irticaya karşı önlem almasının engellenmeye çalışıldığını iddia etti.

Cengiz, yaptığı yazılı açıklamada, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanan avukat Serdar Öztürk'ün bürosunda bulunduğu iddia edilen, ''İrticayla Mücadele Eylem Planı''nın büyük bir tertibin parçası olduğunu savundu.

Belge ile Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı yeni provokasyonlar düzenlenmeye çalışıldığını iddia eden Cengiz, şunları kaydetti:

''Kara propaganda, bilgi kirliliği yaratmak gibi hedeflerin dile getirildiği bu belgenin sahte olduğu açıktır. 211 sayılı TSK İç Hizmet Kanunu ile zaten Cumhuriyeti korumak ve irticaya karşı önlem almakla görevli olan TSK'nın bu tür provokatif eylem planlarına ihtiyacı yoktur. Bu sözde 'İrtica Eylem Planı' ile TSK'nın irticaya karşı önlem alması engellenmeye çalışılıyor.

Tertibin Haziran ayı ortalarında düzenlenmesi de anlamlıdır. Bugünlerde 30 Ağustosa, yani TSK içinde tayin ve terfilerin görüşüleceği Yüksek Askeri Şura Toplantısına giden süreci yaşıyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*