İP Genel Sekreteri: Tutuklamalar skandal

İP Genel Sekreteri: Tutuklamalar skandal.10321
  • Giriş : 24.03.2008 / 11:02:00

İP Genel Sekreteri ve Doğu Perinçek'in avukatı olan Nusret Senem, ''Bu tutuklamalar büyük bir hukuksuzluk, büyük bir skandaldır'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İşçi Partisi (İP) Genel Sekreteri ve ''Ergenekon Soruşturması'' kapsamında tutuklanan İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'in avukatı olan Nusret Senem, ''Bu tutuklamalar büyük bir hukuksuzluk, büyük bir skandaldır'' dedi.

Perinçek'in tutuklandıktan sonra Bayrampaşa Cezaevi'ne götürülmek üzere bindirildiği polis minibüsünün önü, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nin çıkışında yolu trafiğe kapatan Perinçek'in eşi Şule ve oğlu Can Perinçek'in de aralarında bulunduğu İP'li grup tarafından kesilmek istendi. Çevik kuvvet ekiplerinin müdahalesiyle yolu trafiğe açmak zorunda kalan grup, daha sonra Çırağan Caddesi'nde bir araya geldi.

Burada grup adına bir basın açıklaması yapan Nusret Senem, ''Perinçek'in çetelere ve Susurlukçulara karşı, Türkiye'nin anarşi ve terör batağına batırılmasına karşı yürüttüğü mücadele ile bilindiğini'' söyledi.

''Bu tutuklamalar büyük bir hukuksuzluk, büyük bir skandaldır'' diyen Senem, şunları kaydetti:

''Genel başkanımız şimdi cezaevinde... Buna karşı bütün girişimlerimizi, bütün itirazlarımızı yapacağız. İP, Türkiye'nin yüz akıdır ve bundan da başarılı çıkacaktır. Bu soruşturmanın hedefinde esas olarak Türk Silahlı Kuvvetleri vardır. Bütün sorulanlardan, bütün davranışlardan bu açık olarak ortaya çıkmıştır. İP, bu zorlukları milletimizin gücüyle aşmasını bilecektir.''

Polislerin kontrolündeki grup, daha sonra dağıldı.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious