İP yerel seçimde aday göstermeyecek

İP yerel seçimde aday göstermeyecek.7567
  • Giriş : 31.01.2009 / 16:42:00

İşçi Partisi'nin yerel seçimlerde belediye başkanlıkları ve meclisleri için aday çıkarmayacağı bildirildi. İşçi Partisi üyelerine seçimde kimi desteleyeceğini şöyle açıkladı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

(İP) Öncü Kadınlar Genel Başkanı Pınar Gül, Attila İlhan Kültür Merkezi'de yapılan İP Öncü Kadınlar İzmir İl Kongresi öncesinde bir basın toplantısı düzenleyerek, Ergenekon Soruşturması ve yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

''Ergenekon tertibi'' ile ülkenin yurtseverleri ve komutanlarının susturulmaya, sindirilmeye çalışıldığını ileri süren Gül, Türk ordusunun Atatürk'ün ve Cumhuriyetin yılmaz koruyucuları oldukları için bir psikolojik savaşla yıpratılmak istendiğini savundu.

AK PARTİ VE DTP HARİÇ HERKESE OY VERECEKLER

Gül, parti olarak yerel seçimlerde belediye başkanlıkları ve meclisleri için aday çıkarmama, bunun yerine AK Parti ve DTP dışındaki partilerden seçilebilecek durumdaki adayları destekleme kararı aldıklarını bildirdi.

Pınar Gül, yerel seçimlerde il genel meclisi üyelikleri için ise başta öncü kadınlar olmak üzere aday çıkartacaklarını belirterek, diğer partilere kadın adayları olmadığı için ''kırmızı kart'' gösterdiklerini açıklayan tüm kadın sivil toplum örgütü yöneticilerini, İP listelerinden seçime girme çağrısında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*