İpek, çiftlerde çeyrek finalde!

İpek, çiftlerde çeyrek finalde!.12466
  • Giriş : 21.05.2008 / 21:16:00

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup Tenis Turnuvası'nda İpek Şenoğlu ve partneri Mervana Jugic Salkiç, Rus rakiplerini 2-0 yenerek çeyrek finale yükseldi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup Tenis Turnuvası'nda, çiftlerde partneri Mervana Jugic Salkiç (Bosna-Hersek) ile birlikte mücadele eden İpek Şenoğlu, Rus rakipleri Anastasia Poltoratskaya/Agusta Tsybycheva ikilisini 2-0 yenerek çeyrek finale yükseldi.

Maça çok iyi başlayan Şenoğlu/Salkiç çifti, ilk seti 6-2 kazandı. 2. sette 5-2 öne geçen Şenoğlu-Salkiç karşısında maçı bırakmayan Poltoratskaya/Tsybycheva çifti, üstüste 3 oyun alıp skoru 5-5 yaptı. İpek Şenoğlu/Mervana Jugic Salkiç çifti, son 2 oyunu alarak seti 7-5, maçı da 2-0 kazanarak çeyrek finalist oldu.

İpek Şenoğlu/Mervana Jugic Salkiç çifti, yarı finalde Marina Erakoviç (Yeni Zelanda)/Polona Hencog (Slovenya) çiftiyle karşılaşacak.

-TEKLERDE DİĞER MAÇLAR-

Favori isimler Dementieva, Radwanska ve Petrova dışında, teklerde diğer 2. tur maçları da yapıldı.

Günün ilk maçlarında ABD'li Jill Craybas, yurttaşı Vania King'i 6-4 ve 6-2, Belarus'dan Olga Govortsova da İtalyan Nathalie Vierin'i 7-6 ve 6-1'lik setlerle 2-0 yenerek çeyrek finale yükseldi.

Bulgar Tsvetana Pironkova, Çek Veronika Chvojkova'ya ve Özbek Akgül Amanmuradova, Japon Aiko Nakamura'ya 2-0, Sloven Andreja Klepac da Kanadalı Stephanie Dubois'ye 2-1 üstünlük sağlayarak çeyrek finale yükselen diğer sporcular oldu.

Turnuvada yarın çeyrek finalde Elena Dementieva-Jill Craybas, Nadia Petrova-Akgül Amanmuradova, Agnieszka Radwanska-Andreja Klepac ve Tsvetana Pironkova-Olga Govortsova maçları yapılacak.

AKTİVİTELER EĞLENDİRDİ

Organizasyonda türlü aktiviteler, tenisseverlerin eğlenceli zaman geçirmesini sağladı.

Organizasyon kapsamında Helin Avşar, Behzat Gerçeker ve Murat Saygı gibi magazin dünyasının ünlüleri ile dünyanın önemli tenisçilerinden Elena Dementiva bir gösteri maçı yaptı.

Bu arada seyircilerin de katıldığı en hızlı servis yarışmasında, dünyada son 1 yılda en hızlı servis atan tenisçilerden olan Tsvetana Pironkova da servis attı.

İpek Şenoğlu ve Salkiç, maç sonrası düzenledikleri basın toplantısında, soruları yanıtladı. Maçın favorisi olduklarını, ancak bunun kimi zaman da dezavantaj olabildiğini ifade eden Şenoğlu, ''İlk seti rahat aldık. 2. sette hatalarımız sonucu skor 5-5'e geldi ama daha sonra işi ciddiye alarak seti kazanıp maçı aldık. Bu maçı kazanmak önemliydi. Mutluyuz, yarınki çeyrek final maçını bekliyoruz'' dedi.

Şenoğlu, hedefleriyle ilgili bir soruya, ''Bu yıl çiftlerde dünya sıralamasında ilk 50'ye girmeyi amaçlıyorum. Sağlığım yerinde olur ve maddi sorunları da halledip bu hedefe ulaşırsam, gelecek yıl istediğim partnerle maça çıkabilme hakkını da kazanacağım'' yanıtını verdi.

Şenoğlu'nun partneri Mervana Jugiç Salkiç de 2. sette öndeyken kontsantrasyon kaybı yaşadıklarını, ancak daha sonra agresif bir oyun ortaya koyarak seti ve maçı kazandıklarını söyledi.

Salkiç, Şenoğlu ile iyi bir ikili oldukları belirtilerek, Türk vatandaşı olmayı düşünüp düşünmediği yönündeki bir soru üzerine, ''Öneri iyi olursa neden olmasın?'' demekle yetindi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious