İpek Şenoğlu medyaya kırıldı

İpek Şenoğlu medyaya kırıldı.13401
  • Giriş : 29.06.2009 / 08:31:00

Wimbledon'da tarihi bir başarıya imza atan İpek Şenoğlu'nu İstanbul'da kenrdisini karşılayan Sabah muhabirine teşekkür etti. Milli tenisçi, ilgi görmediği için üzgündü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dünyanın en prestijli tenis turnuvası olan Wimbledon'da çiftlerde 3. tura çıkarak, Türkiye ve Türk tenisi adına bir ilki gerçekleştiren İpek Şenoğlu dün yurda döndü.

Ancak havaalanında kendisini ne federasyondan, ne de Milli Takım yetkililerinden karşılayan vardı. Sadece Sabah'ın karşıladığı İpek'e bu konudaki duygularını bir sorduk, bin ah işittik.

"Gönül isterdi ki, burada beni sizin gibi karşılayanlar olsun. Sabah'a çok teşekkür ediyorum. Bunlar yavaş yavaş olacak şeyler herhalde. Umuyorum, çünkü moralimi bozmak istemiyorum. Federasyon bu sezon bana 5 tane uçak bileti aldı. Finansal olarak yaptıkları bu... Tabii ki daha güzel şeyler yapılabilir. Bunu da hak ettiğimi düşünüyorum. Kendi kendime Wimbledon'a gittim, kendi kendime geldim. Türkiye'de bu işi yapan çok fazla insan yok. Belki ben çok şey bekliyorum ve kimden beklediğimi de bilmiyorum. Ama İpek Şenoğlu buraya yalnız inmemeli. Orada tenissever Türk aileler beni destekledi ama Türkiye'de de bu desteği görmek istiyorum."

HEMEN ANNESİNE GİTTİ

Wimbledon'da mücadele ederken, annen hastaneye kaldırılmıştı. Sen bunu ne zaman öğrendin?

Babamla bu sabah (dün) konuştuğumuzda annemin hastanede yattığını söyledi. Maçlarım olduğu için söylememişler. Ben de şimdi yanına gidiyorum. Sporculuk böyle bir şey. İnsanlar her zaman sevdiklerinin yanlarında olamıyorlar. Bazen düşünüyorsunuz; aldığım desteğe bunlar değer mi diye! Ama sonuçta değiyor ki, devam ediyorum. (İpek sohbetimiz sonrası havaalanından direkt annesinin yattığı hastaneye hareket etti)

Bundan sonraki hedeflerin neler?

Önce 3-4 gün dileneceğim. Daha sonra 10 gün idman yapacağım. İtalya ve Avusturya'da da iki turnuvaya katılacağım. 3 hafta sonra da İstanbul Cup var. Burada, Roma'da yarı final oynadığım Kazak partnerim ile beraber oynayacağım. Wimbledon'a kadar hedefim hep çiftlerde ilk 50 olmuştu. Artık ilk 30'u hedefliyorum. İnşallah bir gün bunu da başardığımda yine havalanında indiğimde seninle röportaj yaparız Fehmi ağabey..

Sponsorum Garanti haberiniz olsun!

İpek ile konuşurken, dün bazı gazetelerde çıkan 'Kredi alıp Wimbledon'a gitti' haberlerini sorduk. İşte cevabı: "Biliyorsunuz, bir senedir sponsorum Garanti Koza... Basında kredi alıp Wimbledon'a gittiğime dair haberler çıkmış. Zamanında kredi alarak tenis oynadık, çünkü sponsorum yoktu. Ama bir senedir Garanti Koza'nın desteği ile tenis oynayabiliyorum. Anlaşmamız ay sonunda bitiyor. Ben sportif başarı sözümü tuttum, umarım beraber devam ederiz."

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*