iPhone 29 Haziran'da piyasada!

iPhone 29 Haziran'da piyasada!.9660
  • Giriş : 04.06.2007 / 16:24:00

Apple, yeni ürünü iPhone'u 29 Haziran'da piyasaya süreceğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şirket, üründe herhangi bir hata ya da tasarım bozukluğu olup olmadığını test etmek için şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde satılacağını belirtti.
Pazar gününe denk gelen 29 Haziran'da satışına başlanacak iPhone, dokunmatik ekranı, yüksek çözünürlü video klip seyretme ve fotoğraf gösterme özelliği ile şimdiden bir tasarım harikası olarak adlandırılıyor. Apple Şirketinin resmi web sitesinde ürün satışları ile ilgili reklâmlar şimdiden dönmeye başladı.

Ürünün piyasaya sürülme tarihini basına açıklayan şirket sözcüsü, kısa süre içinde Avrupa ve Japonya'da da satışların başlayacağını fakat bu yerler için henüz kesin bir tarih belirlemediklerini söyledi.

iPhone'un satış fiyatının ürünün hafıza kapasitesi doğrultusunda 500 ila 600 dolar arası değişeceğini vurgulayan sözcü, internet üzerinden sanal alışveriş sitelerinden de ürüne ulaşılabileceğini belirtti.

Apple'ın ürettiği ilk ve tek cep telefonu cihazı olan iPhone, geçtiğimiz Ocak ayında genel müdür Steve Jobs tarafından basına tanıtılmıştı.

İphone'un satışa sunulması ile Nokia ve Motorola gibi diğer cep telefonu üreticilerinin zorlu bir rekabet süreci geçireceği düşünülüyor. Buna rağmen iPhone'un pahalı fiyatı rakip şirketleri bir nebze rahatlatmışa benziyor. Rakip firmalar potansiyel alıcıları bu fiyatın kaçırabileceği görüşünde.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious