iPhone 3G'nin gerçek bedeli

iPhone 3G'nin gerçek bedeli.13014
  • Giriş : 02.07.2008 / 10:39:00

Kendi hattımızla kullanabileceğimiz iPhone'un fiyatının ne olacağı merakla bekleniyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Apple'ın İngiltere'deki anlaşmalı olduğu GSM operatörü O2, hatsız iPhone 3G fiyatlarını duyurdu. 3G desteği eklenen iPhone, Temmuz ayının sonunda piyasada olacak. AT&T hattıyla satılacak olan iPhone 3G, 8 ve 16 GB kapasiteyle tüketicilere sunulacak. Bunların fiyatı ise sırayla 199 ve 299 dolar olarak belirlendi.

Buna karşın, birçok kişi ayda 20 dolar karşılığında sınırsız EDGE hizmetinin, 30 dolarlık 3G ile değiştirilecek olmasından şikâyetçi. Hatta, birçok web sitesinde ve forumda Apple'ın fiyatını düşürdüğü iPhone 3G'nin parasını bu şekilde çıkarttığını tartışanlara rastlamak dahi mümkün.

ABD dışında yaşayan iPhone meraklılarının aklına takılan bir başka soru ise, hatsız, yani her SIM kartla çalışabilecek bir iPhone'un mâliyetinin ne kadar olacağı. İngiltere'de Apple ile anlaşmalı GSM operatörü olan O2, bu fiyatları açıkladı.

Bugün web sitesine yeni fiyatları koyan, ancak kısa bir süre sonra bu fiyatları kaldıran O2'nin tarifesi, protestlabs'ın gözünden kaçmadı.

O2'nin bir görünüp bir kaybolan fiyat tarifesine göre 8 GB kapasiteli bir iPhone 3G'yi O2 hattına para ödemeden, sözleşme yapmadan, kendi hattınızla kullanmak isterseniz 300 sterlin (yaklaşık 730 YTL) ödemeniz gerekiyor. 16 GB kapasiteli model için bu fiyat 360 Sterlin'e (yaklaşık 875 YTL) çıkıyor.

Şimdi geriye tek soru kalıyor. Ülkemizde Vodafone ile satılması beklenen iPhone 3G için böyle bir uygulama olacak mı, olursa fiyatlar ne seviyede olacak?

Bekleyip göreceğiz.

PROTESTLABS

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious