iPhone kullanan neden bin pişman?

iPhone kullanan neden bin pişman?.13014
  • Giriş : 04.11.2008 / 14:39:00

iPhone'nun eksiklikleri neler? Neden iPhone alan bin pişman olup hemen satıyor? iPhone'u ücretsiz konuşmak için alacaklara özel uyarı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Moral FM'de Emrah İriç'in hazırlayıp sunduğu İncir çekirdeği programına misafir olan Chip Dergisi Yayın Koordinatörü Hakkı Alkan, iPhone hakkında en çok merak edilen sorulara cevap verdi.

iPhone'nun eksiklikleri neler? Neden iPhone alan bin pişman olup hemen satıyor? iPhone'u ücretsiz konuşmak için alacaklara özel uyarı...

iPhone'u bir cep telefonu saymamız gerektiğini belirten Alkan, 'iPhone'u bir oyun konsolu bir fotoğraf makinesi ya da bir bilgisayar gibi görmenin yanlış olduğu vurgusunu yaptı.

Hakkı Alkan, iPhone'un en belirgin özelliğinin işletim sisteminin olduğunu belirtti ve şu önemli noktalara temas etti:

“iPhone en popüler yapan özelliği işletim sistemi… Bu işletim sistemine özel yazılımlar yazmak mümkün. Geliştirmek mümkün. Sistem bu cihazı bir anlamda özgür bırakıyor.

Bunu diğer telefonlar yapmaya çalıştı ama bunu çok iyi pazarlayamadılar. Bu işte en iyi pazarlamayı apple yaptı. O nedenle iPhone apple olarak da bilinir.

Fring dediğimiz yazılımı iphoneninize yüklediğiniz zaman evdeki kablosuz ağa iphone ile bağlanabilirsiniz. Bu msnde online olan birisini arayabiliyorsunuz. Yine iphoneu olan bir arkadaşınızla fring dediğimiz özelliği ile ücretsiz konuşabiliyorsunuz.

iPhone'un Eksiklikleri

Bir iPhone'da flashları yani swf uzantılı dosyaları açamazsınız.

iPhone'daki blootouth ile bir başka cep telefonuna bağlanamazsınız. Ancak kulaklığınıza bağlanabilirsiniz.

iPhone ile video çekemezsiniz. Yasal olmayan yazılımlarla çekebilir ama verim alamazsınız. Çünkü çekim kalitesi çok kötü. iPhone'ların kamerası 2 mp. 2008'deyiz ve 2 mp. Bu kalite için çok kötü.

Ve en önemli eksikliği Türkçe arabiriminin olmaması. Kullanıcılar ingilizce bilmiyorsa cihazı kullanamıyor. Bu cihaz her türlü işimizi gördüğümüz banka işlemlerimizi bile yaptığımız bişi. Onun dilini bilmezsek sıkıntıya düşeriz.

iPhone'u Ücretsiz Konuşmak İçin Alanlara Uyarı! 

iPhone'u konuşma ücretlerini düşürmek için alıyorsunuz kesinlikle faturanızı gözden geçirmeniz gerekiyor. GSM operatörlerinin sunduğu imkanlar değişiyor. Şunu kesinlikle unutmayın. Ücretsiz konuşmak da ücretsiz değil. iPhone'da ücretsiz konuşmak için bir GSM operatörünün abonesi olmak gerekiyor. Bu abonelikler de 3 paket halinde sunuluyor. Bu paketler 80 YTL, 135 YTL, 175 YTL olarak ücretlendiriliyor ve en az 18 ay bu paketlere abone olmak zorundasınız. O zaman iPhpne'nun kendisi ücretsiz oluyor. Yani özetle toplam konuşmanız bu rakamların üzerindeyse iPhone çok avantajlı. Değilse bir kez daha düşünün.

MORAL

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*