İP'liler Doğu Perinçek'e destek için yürüdü

İP'liler Doğu Perinçek'e destek için yürüdü.11570
  • Giriş : 20.04.2008 / 06:21:00
  • Güncelleme : 20.04.2008 / 05:14:05

İşçi Partililer, Doğu Perinçek'e destek vermek amacıyla Tekirdağ'da eylem düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İşçi Partililer, terör örgütü Ergenekon soruşturmasında tutuklanan genel başkanları Doğu Perinçek'e destek vermek amacıyla Tekirdağ'da miting düzenledi.

Tekirdağ Cengiz Topel Meydanı'nda gerçekleşen mitingde terör örgütü Ergenekon Soruşturması aleyhine sloganlar atıldı. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı mitinge Uğur Mumcu'nun abisi Ceyhan Mumcu, İsçi Partisi İstanbul İl Başkanı Erkan Önsel ve Avukat Mehmet Cengiz de iştirak etti. Mitinge Cumhuriyet Kadınları Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği,14 Nisan Çalışma Grubu, Tekirdağ Barosu, Türkiye Gençlik Birliği, Ulusal Sanayici İşadamları Derneği, Ziraat Mühendisleri Odası gibi kuruluşlar da destek verdi.

Mitinge katılanlar, ellerinde 'Ergenekon Oyunu Amerikan Planı' şeklinde dövizler taşırken; sık sık 'Ergenekon Tertibi Amerikan Planı' ve 'Perinçek Çıkacak Hesap Soracak' şeklinde sloganlar atıldı. İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bedri Gültekin söz konusu operasyonu eleştirerek dağdaki eşkıyalara bile yapılmayan ahlaksızlığın bu soruşturma ile yapıldığını iddia etti. Mitinge katılanlar daha sonra konvoy halinde Doğu Perinçek ve arkadaşlarının tutuklu oldukları Tekirdağ F Tipi Cezaevi'ne giderek cezaevi önünde eylem yaptı. Cezaevi önünde yine 'Ergenekon Oyunu Amerikan Planı' şeklinde slogan atan İşçi Partililer daha sonra dağıldı. Mitingi Doğan Haber Ajansı canlı olarak abonelerine sundu. Kanal D ve Cumhuriyet Gazetesi'ne mitingin duyurulmasında yardımcı oldukları için teşekkür edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious