iPod ile dans eden robot

  • Giriş : 01.09.2006 / 00:00:00

Japonlar tarafından özel olarak iPod için geliştirilen yeni bir robot, müzik ve robot tutkunlarına farklı bir eğlence sunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Asıl olarak hoparlör işlevi gören Miuro isimli robot, çalan müziğin ritmine göre hareket ederek, tekerlekleri sayesinde odadan odaya dolaşıyor ve çevresinde dönerek dans ediyor.

Japonlar tarafından özel olarak iPod için geliştirilen Miuro, iPod ile birlikte çalışacak şekilde tasarlanmış. Hoparlör ve tekerleklerle desteklenen 35 santimetre uzunluğundaki minik robot, etrafta dolaşabiliyor ve kendi etrafında dönebiliyor. Müziğin ritmine göre hareket eden Miuro, uzaktan kumandası aracılığıyla kullanıcılar tarafından da hareket ettirilerek, ‘dans’ edebiliyor.

Hoparlörleri Kenwwod tarafından geliştirilen Miuro, üzerine monte edilebilen iPod’taki müzik parçalarını çalıyor. Minik robot bunun yanı sıra, kablosuz bağlantı teknolojisi sayesinde kullanıcını bilgisayarına bağlanarak, iTunes yazılımı ile bilgisayar üzerindeki müzik dosyalarını da çalabiliyor.

İlk etapta Japonya’da İnternet üzerinden satışa sunulan Miuro, önümüzdeki yılın ortalarında dünyanın diğer yerlerinde de satılacak. İlk bir yılda 10 bin adet satılması beklenen robotun fiyatı ise 930 Dolar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious