iPod sahiplerine yeni hizmet

iPod sahiplerine yeni hizmet.10786
  • Giriş : 06.06.2007 / 17:25:00

Site, kullanıcılara kişisel listelerini saklama imkanı veriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ABD'nin ikinci el CD değiştirme sitesi lala.com, iPod sahiplerinin seçtikleri şarkıların listelerini oluşturabilecekleri ve daha düşük bir ücret karşılığında doğrudan müzikçalarlarına aktarabilecekleri bir hizmet başlattı.

iPod kullanıcılarına kişisel müzik listelerini saklama imkanı veren lala.com, her türlü bilgisayardan internet üzerinden kullanıcılara şarkılarını dinleme olanağı da sunuyor.

Lala.com'ın sahibi California merkezli Palo Alto şirketi, bu hizmetiyle, tüketici ile sayısal müzik arasındaki engelleri kaldırmayı amaçladığını bildirdi.

Şirketin kurucusu Bill Nguyen, plak endüstrisi tarafından uygulanmakta olan online müzik kopyalamayı engelleyen yazılımların tüketici tarafından büyük hakaret olarak algılandığını, tüketicide güven oluşturmayı tercih ettiğini belirtti.

Lala.com ile anlaşan Warner şirketi de şarkıların indirilmesine izin vermeden internet üzerinden ücretsiz dinlenmesine olanak sağlayarak, satışlarını artırmayı planlıyor.

Bu dinleme işlemi internet kullanıcıları için ücretsiz olmasına karşın, lala.com, dinlenen her şarkı için Warner şirketine küçük miktarda telif hakkı ödeyecek.

Lala.com, bu hizmetini genişletmek amacıyla, başka plak şirketleriyle de görüşmelerini sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious