İP'ten ayrılanları MİT'e şikayet etmiş

İP'ten ayrılanları MİT'e şikayet etmiş.12304
  • Giriş : 31.01.2009 / 15:15:00

Ergenekon Terör Örgütü davasında tutuklu sanık İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, kendisinden ayrılan Türk Solu dergisi çevresini Milli İstihbarat Teşkilatı'na şikayet ettiği ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dün kü çapraz sorgusunda Türk Solu dergisine yüklenen Perinçek, şunları söyledi:

"Türk Solu grubu İşçi Partisi'nden atılmış gençlerdir. Bizim bazı gençlerimizi provakatif telkinlerde bulundukları için atıldılar. Erkin Yurdakul daha sonra intihar etti. Pırıl pırıl bu çocuk. Kendi örgüt binalarından kendini attı. O zaman Gökçe Fırat ile birlikte 2-3 kişinin İşçi Partisi içine sızdırıldığını gördük. Ordu Göreve pankartı açan grup bu. Konuyu dosya yapıp Başbakan Bülent Ecevit'e gönderdim. Partimizin içine böyle adam yolluyorlar diye. MİT'e konuyu anlattım. MİT daha sonra teşekkür etti."

-ADD'DEKİ İP HAKİMİYETİNİ DOĞRULADI

Öte yandan Perinçek'e, çapraz sorgusunda Yıldız Akdemir isimli şahısla yaptığı telefon görüşmesi soruldu. Perinçek, söz konusu görüşmede Atatürkçü Düşünce Derneği'nin İşçi Partisi'nin egemenliği altına girdiği iddialarını doğrulayan beyanları hakkında şunları söyledi:

"Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye'nin iftihar etmesi gereken örgütlerden birisi. Atatürkçü Düşünce Derneği'ni kutlamamız lazım. Yine olacak. Daha büyükleri olacak mitinglerin. Yıldız Akdemir ile görüşüyoruz. Atatürkçü Düşünce Derneği içinde CHP, DSP, ANAP ve DYP'li üyeler var. İşçi Partisi de var. Akdemir bize 7 delegeden 6'sının İşçi Partili olduğun söylüyor. Doğru bilgilerdir."

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*