Irak, Başbakan Erdoğan'ı bekliyor

Irak, Başbakan Erdoğan'ı bekliyor.10914
  • Giriş : 26.06.2008 / 09:43:00

Irak Başbakan Yardımcısı Berham Salih, "Recep Tayyip Erdoğan'ın Bağdat'a yapacağı ziyareti sabırsızlıkla beklediklerini ve bu ziyaretin iki ülke için çok önemli olacağını" belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan'ın bir süredir gündemde olan ziyaretiyle ilgili olarak AA'ya açıklama yapan Salih, Türkiye-Irak ilişkilerini çok önemsediklerini, bu ilişkilerin iki ülke için çok önemli olduğunu ve ziyaretin bu ilişkilerin geliştirilmesi açısından büyük önem taşıdığını söyledi.

Ziyaretten iki ülke arasındaki siyasi ve iktisadi işbirliğinin geliştirilmesi konusunda çok önemli sonuçlar çıkacağına inandığını belirten Salih şöyle dedi:

"Türkiye ile bizi çok önemli çıkarlar bağlıyor. Irak siyaseti, sorunların çözümü için Türkiye ile ciddi bir şekilde çalışmayı ve iki ülkenin çıkarına hizmet edecek ikili ilişkileri ilerletmeyi hedeflemiş durumda. Kısa bir süre önce Türkiye'ye yaptığım ziyaret sırasında Sayın Başbakan Erdoğan ve Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmelerimde bu söylediğim konuları ele aldık" dedi.

İki tarafın ortak çıkarlara hizmet edecek ikili ilişkilerin geliştirilmesi konusunda kararlı olduğuna dikkat çeken Salih, Erdoğan'ın ziyaretinin tarihinin belirlendiğini, ancak bu konuda açıklama yapamayacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious