Irak, örgüt üyelerini sınır dışı ediyor

Irak, örgüt üyelerini sınır dışı ediyor.9950
  • Giriş : 22.12.2008 / 22:06:00

Irak Bağdat'ın 70 kilometre kuzeyindeki bir kampta yaşayan ve aralarında Halkın Mücahitleri Örgütü üyelerinin de bulunduğu 3 bin 500 teröristi sınır dışı edecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Irak hükümeti Bağdat'ın 70 kilometre kuzeyindeki bir kampta yaşayan ve aralarında Halkın Mücahitleri Örgütü üyelerinin de bulunduğu 3 bin 500 teröristi sınır dışı ediyor.

Irak Ulusal Güvenlik Danışmanı Muvaffak El Rubai'nin başkanlığındaki bir heyet, Eşref Kampı'ndaki Mücahitleri ziyaret ederek kampı kapatmayı planladıklarını ve ülkeyi terk etmeleri gerektiğini bildirdi. Rubai ayrıca kampın güvenliğinin Amerika'dan Irak ordusuna devredildiğini söyledi.

Irak hükümetinden yapılan açıklamada Rubai'nin teröristlere hükümetin "kampı kapatma ve kamp sakinlerini zorlama olmadan kendi ülkelerine veya başka ülkelere gönderme konusunda kararlı olduğunu aktardığı" belirtildi.

2003'teki işgalin ardından ABD, terör örgütünü silahsızlanmaya ikna ederek buradaki kampta güvenliklerini sağlamayı kabul etmişti. O zaman için örgütün 2 binden fazla tank, zırhlı personel aracı ve silahları ABD tarafından imha edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*