Irak Başbakan Yardımcısı'nın durumu kritik

  • Giriş : 23.03.2007 / 00:00:00

Cuma namazı sırasında düzenlenen intihar saldırısı sonucu yaralanan Irak Başbakan Yardımcısı Selam El Zubayi'nin durumunun kritik olduğu açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Vücuduna isabet eden şarapnel parçalarıyla yaralanan Sünni politikacı Amerikan ordusuna ait bir hastanede ameliyata alındı.
Irak Ulusal Uzlaşma Cephesi üyesi Başbakan Yardımcısı Selam El Zubayi konutuna birleşik mescidde cuma namazı sırasında düzenlenen intihar saldırısında karın ve omuz bölgesinden yaralandı. Saldırıda Zubayi'nin altı koruması ile ik kardeşi hayatını kaybetti, 15 kişi de yaralandı. Amerikan ordusuna ait bir hastanede ameliyata alınan Sünni siyasetçinin durumu ciddiyetini koruyor.
Zubayi'nin bağlı olduğu aşiretteki El Kaide yanlıları tarafından hedef alındığı ve saldırıyı korumalarından birinin düzenlediği üzerinde duruluyor.
Bağdat'ta Başbakan Nuri El Maliki'nin Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban ki-Moon'la birlikte dün basın toplantısı düzenlediği kontutu roker saldırısıyla sarsılmıştı.
Bu arada Amerikan Ordusu, Irak'ta 2 ABD askerinin daha öldüğünü açıkladı. Irak'ta savaşın başladığı 2003 yılının Mart ayından bu yana ölen ABD askerlerinin sayısı 3 bin 227'ye yükseldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious