Irak sınırında operasyonlar aralıksız sürüyor

Irak sınırında operasyonlar aralıksız sürüyor.33103
  • Giriş : 08.01.2008 / 17:20:00
  • Güncelleme : 08.01.2008 / 17:39:27

Hakkari'nin Şemdinli ve Çukurca İlçelerinde bugün havadan ve karadan yine haraketlilik gözlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Uçak ve helikopterler Irak sınırına doğru hareket ederken, Hakkari'den de hareket eden 12 araçlık askeri konvoyun Çukurca İlçesi yönüne gittikleri gözlendi.

Mehmetçikler kar-kış demeden PKK terör örgütüne yönelik operasyonlarını aralalıksız sürdürüyor. Yaklaşık 1 hafta süren sessizlik dün Çukurca semalarından geçen 2 uçakla bozulmuştu. Hakkari bölgesindeki ilk hareketlilik ise bugün hem Irak hem de İran'a sınır bulunan Şemdinli ilçesi'nde yaşandı. Şemdinli semalarında bugün öğlen saatlerinde 2 uçak aralıklarla Derecik bölgesine geçiş yaptıkları ve bir süre sonra yine aynı güzergah üzerinden geri dönüş yaparken, helikopterlerin de aynı bölgeye doğru gittikleri gözlendi.

Çukurca İlçesi'nde de aynı saatlerde hareketlilik yaşandı. 3.Taktik Sınır Alay Komutanlığı'ndan kalkan skorski ve Kobra tipi helikopterler Darsinki Bölgesine doğru gitti. Saat 14.00 sıralarında ise 1 uçak, Üzümlü Köyü, Altıntepe ve Kırmızıtepe bölgelerini izleyerek Kuzey Irak yönüne doğru giderek gözden kayboldu.

Bu arada Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'ndan hareket eden ve bir kısmı üzerleri brandalarla kapalı 12 araçlık askeri konvoy da sinyal karıştırıcı jammer araç eşliğinde Çukurca yönüne doğru gittiği gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious