Irak sınırının iki tarafında da hareketlilik var!

Irak sınırının iki tarafında da hareketlilik var!.8105
  • Giriş : 20.11.2007 / 13:03:00

Irak'ın kuzeyinde bölgesel yönetimi ve Türkiye, terör örgütü PKK'nın izini sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kandil Dağı çevresinde kurulan kontrol noktalarında sıkı önlemler alınırken, peşmergeler bölgedeki yeni uygulama kapsamında araçları aramadan geçiriyor.

Dağlık alana giden araçları kontrol eden peşmergeler, silah ve cephane kadar ilaç ve erzak transferine de kısıtlama getirerek, terör örgütü PKK'nın ikmal yollarını kesmeyi planlıyor.

Kandil Dağı eteklerindeki Çoman kasabasının Asayiş Müdürü Ahmet Mustafa, bölgede çok sıkı önlem aldıklarını söyledi.

Mustafa, bölgeden Kandil'deki kamplara kesinlikle geçiş olmadığını ifade ederek, "Burada çok ciddi önlemler aldık. Bu taraftan hiçbir şekilde gıda ve erzak geçmesine izin vermiyoruz. Bize kesin emir var; bölgeye hiçkimse geçirilmeyecek ve geçirmiyoruz" diye konuştu.

Çoman kasabası, Kandil'in eteklerine yakın olması nedeniyle zaman zaman İran ordusunun, PJAK'a karşı operasyonlarında top atışlarına hedef oluyor.

20 PKK'lı top ateşine tutuldu

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Darsinki bölgesinde, eylem hazırlığında olan 20 kişilik PKK'lı terörist grup güvenlik güçleri tarafından top atışına tutuldu.

Çukurca ilçesine, sadece 1 kilometre uzaklıktaki, Darsinki dağlık bölgesinde bulunan 20 kişilik bir PKK'lı grubun, mevzi yapma hazırlığında olduğu bilgisi üzerine harekete geçildi.

3'ncü Taktik Sınır Alay Komutanlığı'ndan, bölgeye, yoğun şekilde top atışı yapıldı. Teröristlerin, bölgeden püskürtüldüğü öğrenildi. Gece boyunca sınır birlikleri alarmda tutuldu.

Helikopterler, bölgeye asker ve mühimmat indirip, devriye uçuşları yaptı. Yaklaşık 400 komando, Kuzey Irak'ın sıfır noktasındaki birliklere sevk edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious