Irak: Türkiye derhal çekilsin

Irak: Türkiye derhal çekilsin.7189
  • Giriş : 24.02.2008 / 18:48:00

Irak hükümeti adına yapılan bir açıklamada, Türkiye'ye, askerlerini kuzey Irak'tan ''mümkün olan en kısa sürede'' çekmesi çağrısında bulunuldu. Türkiye Çarşamba günü Irak'ın başkenti Bağdat'a özel heyet gönderecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Açıklamada, ''Irak hükümeti, tek taraflı Türk askeri harekatının bölgenin istikrarına bir tehdit ve Irak'ın egemenliğinin ihlali olduğunu düşünüyor ve Türkiye'ye mümkün olan en kısa sürede askerlerini çekmesi çağrısında bulunuyor'' denildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütüne yönelik Irak'ın kuzeyinde başlattığı harekatla ilgili olarak dün ise Irak hükümeti sözcüsü Ali Debbağ, "Türk komutanların, operasyonun sınırlı olacağına ve belirlenen ölçünün aşılmayacağına dair güvence verdiğini ve Türk askerlerinin buna özen gösterdiğini'' söylemişti.

Ali Debbağ, bugün bir başka açıklamasında, "TSK'nın operasyonlarının, Irak'ın hakimiyetine zarar vermediğini düşünüyoruz. PKK teröristleri Türkiye için tehdit, bunu biliyoruz" demiş ve "Bu operasyonun, Irak ve bölge ülkelerinin istikrarını bozmaması gerektiğini Türkiye'ye söyledik" diye konuşmuştu.

ÖZEL HEYET GİDECEK

Türkiye Çarşamba günü Irak'ın başkenti Bağdat'a özel heyet gönderecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious