Irak'a İtalyan yardımı

  • Giriş : 03.08.2006 / 00:00:00

İtalya Başbakanı D'alema Irak'a 30 milyon dolar mali destekte bulunacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İtalya'da resmi temaslarda bulunan lrak Başbakan yardımcısı Berham Salih ve beraberindeki heyet, başkent Roma'da italyan Başbakanı Prodi ve Dışişleri Bakanı D'alema ile görüştü. D'alema Irak'a 30 milyon dolar mali destekte bulunacaklarını söyledi.
Dün İtalya'nın Başkenti Roma'ya gelen lrak heyeti, İtalaya Dışişleri Bakanlığında Bakan Massimo D'alema ile bir araya geldi. Görüşme sonrası düzenlen ortak basın toplantısında konuşan İtalya Dışişleri Bakanı Massimo D'alema, bir süre önce lrak'ı ziyaret ettiğini ve oradaki durum hakkından yakından bilgi sahibi olduğunu belirtti.

Massimo D'alema "Askerlerimizi lrak'tan çekme konusunda almış olduğumuz karar,bu ülkeden elimizi çekeceğimiz anlamına gelmiyor.lrak ile ilişkilerimizi,siyasi,ekonomi,ticari ve sosyal alanlarda sürdüreceğiz.lrak'a 30 milyon dolar mali destekte bulunacağız." diye konuştu.

lrak Başbakan Yardımcısı Berham Salih ise, lrak'a büyük destek olan İtalya'ya teşekkürlerini iletti. Berham Salih ve beraberindeki heyet,dün ayrıca İtalya Başbakanı Romano Prodi ile de bir araya gelmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious