Irak'a petrol ürünleri sevkıyatı başladı

  • Giriş : 01.02.2007 / 00:00:00

Türkiye Irak İş Adamları Derneği Başkanı İhsan Ünat, Irak ile petrol ürünleri taşımacılığında yaşanan ''muhatap' krizinin çözülmesinin ardından, petrol ürünleri sevkıyatına yeniden başlandığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Irak'tan yeni geldiğini vurgulayan Ünat, ''Irak'ta bulunduğum süre içerisinde yetkililerle yaptığım görüşmelerde son günlerde yaşanan sorunu, kendileri de suni ve gereksiz bulduklarını belirttiler. Yetkililer, iki ülke arasında herhangi bir olumsuzluğun yaşanacağını hiçbir zaman düşünmediklerini dile getirdiler'' dedi.

Ünat, Iraklı yetkililerin zaman zaman bu yönde sorunlar olabileceğini, bu sorunların hiç bir zaman ticarete yansımaması gerektiğini de işaret ettiklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

''Sorunun çözümlenmesini memnuniyetle karşılıyoruz. Sorunun giderilmesinin ardından Irak'a petrol ürünleri sevkıyatı Mersin'den yeniden başladı. Olumsuz havanın giderilmesi ülke yöneticileri kadar bizleri de sevindirdi. Irak bizim için çok önemli bir pazar bu pazarın üzerinde gereksiz ve olumsuz tartışmalar yapılmamalı.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious