Irak'a verdiğimiz notanın takipçisiyiz!

  • Giriş : 12.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak’a nota verilmesinin takipçisi ve arkasında olduklarını belirterek, "Süreç devam ediyor" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, Türkiye Tarım Kredi Merkez Birliği’nin 8. Olağanüstü Genel Kurul toplantısından ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Erdoğan, bir gazetecinin, "Irak’a verilen nota sonrasında somut bir gelişme yaşandı mı? Irakla ilgili Herhangi bir temas oldu mu?" sorusu üzerine, şunları kaydetti:
"Biz, verilen notanın arkasındayız. MGK toplantısının ardından yapılan basın açıklamasını eğer dikkatli okuduysanız, o basın açıklamasında hep birlikte gerek hükümetin temsilcileri olarak Cumhurbaşkanımızın riyasetinde gerekse Genelkurmayımızın temsilcileriyle hep beraber ortak istişarelerimizi yaptık.
Pazartesi günü hükümet olarak verdiğimiz notanın arkasında durma kararlılığımızı orada da tekrar beyan ettik. Bunun takipçisiyiz, arkasındayız, süreç devam ediyor." Erdoğan, bir gazetecinin, "Cumhurbaşkanlığı adaylığı için daha ne kadar bekleyeceğiz? 26 Nisana kadar bekleyecek miyiz? Yoksa önümüzdeki hafta netleşecek mi?" soruları üzerine de, "Bekleyeceğiz tabii. Son müracaat biliyorsunuz 25 Nisan saat 24.00" karşılığını verdi.
Erdoğan, "Son ana kadar beklenecek mi?" sorusu üzerine, "Belli olmaz, bakalım" dedi.
Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Meclis Genel Kurulu’nda 367 milletvekilinin bulunması ile ilgili tartışmaların hatırlatılması üzerine de
"Biz o polemiklerin içinde değiliz. Anayasa’da her şey bellidir" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious