Irak'a yük götüren tanker şoföründen haber alınamıyor

  • Giriş : 09.09.2006 / 00:00:00

Şırnak'ın Cizre ilçesinde ikamet eden ve Irak'a ABD askerlerine JP8 yükü taşıyan tanker şoförü Burhan Şakar'dan(24) 18 gündür haber alınamıyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cizre'deki evinden 18 gün önce Kuzey Irak Zaho bölgesindeki ABD askerlerine malzeme götürmek üzere ayrılan ve bir daha haber alınamayan Burhan Şakar'ın ailesi perişan durumda. Burhan Şakar'ın annesi Gania Şakar; "9 çocuğumdan tek oğlum Burhan ve büyük olan da o. Ailemizin geçimini sağlamak için Irak'a gitti. Ona ne olduğu hakkında tam olarak kimse bilgi vermedi." dedi.

Acılı anne Şakar, "Oğlum bu güne kadar hiçbir suç işlemedi. En son beni aradığında konvoyla Zaho'da olduğunu söyledi ve bir daha haber alamadık. Eşimle birlikte Irak'a gittik. Dokuz gün orada kaldık. Iraklı ve ABD li yetkililere sorduğumuzda oğlumuzun konvoyda sollama yaptığını ve gözaltına aldıklarını söylediler. Ama oğlumuzla bizi görüştürmediler. Biz bu insanların dediklerine güvenmiyoruz. Oğlumuzun yaşayıp yaşamadığını da bilmiyoruz. Yetkililerden yardım bekliyoruz" şeklinde konuştu.

Bir çok yere dilekçe ile başvurmalarına rağmen henüz bir cevap alamadıklarını belirten Burhan Şakar'ın babası Abdurrahman Şakar; "Oğlumuzun yaşayıp yaşamadığından emin olmak istiyoruz. Irak'ta kime gidelim ne yapalım bilmiyoruz. Gittiğimizde oğlumuzun ellerinde olduğunu fakat gösteremeyeceklerini söylüyorlar." dedi.

Burhan Şakar'ın kardeşlerinden Emine Şakar ise ağabeyini çok özlediğini bir an önce eve dönmesini istediğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious