Irak'da saldırılar devam ediyor!

  • Giriş : 24.09.2006 / 00:00:00

Irak'ın başkenti Bağdat'ta dün 38 kişinin ölümüne neden olan saldırıdan sonra ülkede şiddet olayları bugün de devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bağdat'ın kuzeyindeki Sağlık Bakanlığı binası sabah saatlerinde havantopu saldırısının hedefi oldu. Ateşlenen iki havantopundan biri binaya isabet ederken, diğeri bakanlığın bahçesine düştü. Saldırıda 3 sivil yaralandı. Kentin doğusunda bir polis devriyesini hedef alan bomba yüklü aracın patlatılması sonucu biri polis 2 kişi öldü. Saldırıda 5 polis ile 8 sivil de yaralandı. Bölgede düzenlenen bir silahlı saldırıda ise bir Irak askeri öldü.

Ülkenin kuzeyindeki Türkmen kenti Telafer'de bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında 2 Irak askeri öldü, 2'si yaralandı. Musul'da patlayan bir bomba ise 2 sivilin yaralanmasına neden oldu.

Bağdat'ın güneyindeki Babil vilayetine bağlı Musayyib'de bir eve isabet eden havantopu 1 kişinin ölümüne, 5'inin de yaralanmasına yol açtı.

Bu arada, Bağdat'ta 2 milyondan fazla Şii'nin yaşadığı Sadr semtinde dün düzenlenen bombalı saldırıda ölü sayısının 38'e yükseldiği bildirildi. Cemaat Cund El Sahabe adlı örgütün üstlendiği saldırıda 42 kişi de yaralanmıştı.

Tikrit'te üst düzey bir polis yetkilisinin ise dün bir arkadaşının evinde iftar ederken silahlı kişiler tarafından öldürüldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious