Iraklı çocuklar: "Savaştan geliyoruz hediye getiremedik"

Iraklı çocuklar:
  • Giriş : 22.04.2008 / 08:23:00

15 ülkeden gelen çocukların Kocaeli Valiliği'ni ziyareti sırasında duygu dolu anlar yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bekirpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Çocuk Şenliği'ne katılmak için 15 ülkeden gelen çocukların Kocaeli Valiliği'ni ziyareti sırasında duygu dolu anlar.

14 ülkeden gelen çocuklar, Vali Gökhan Sözer'e ülkelerinin geleneksel kıyafetleri, başlıkları, matruşka ve şarap gibi hediyeler sundu. Son olarak valinin yanına giden Iraklı çocuklar ise "Biz savaştan geliyoruz. Hediye getiremedik" sözleri ile herkesi duygulandırdı.

Ülkeleri temsilen birer kız ve erkek öğrenci ile bir sorumludan oluşan 45 kişilik grup, dün Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk ile birlikte Kocaeli Valisi Gökhan Sözer'i ziyaret etti. Ziyarette her ülkeyi temsilen bir kişi söz alarak duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Irak'tan gelen sorumlu Hikmet Ali Celil ise, vatan-millet sevgisi, din kardeşliğinden söz ettiği bir şiir okuyarak teşekkür etti.

Ardından misafir ülkelerin heyetleri, tek tek Vali Sözer'in yanına giderek çeşitli hediyeler sundu. Vali Sözer'in yanına en son Irak heyeti gitti. Ancak Iraklı çocuklar ve heyet sorumlusunun ellerinde verecek hiçbir hediyeleri yoktu. Heyetteki Kerküklü Zeynep Şahib Gazim ile Musullu Ali Fazıl Seyfettin'in ağızlarından ise "Biz savaştan geliyoruz. Çok isterdik, ama size hediye getiremedik" sözleri döküldü.

Vali Sözer başta olmak üzere salonda bulunan herkes duygulu anlar yaşadı. Hediye getirememenin burukluğunu yaşayan Iraklı heyet, Vali Sözer'in "Sizin gelmeniz yeter" sözleriyle moral buldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious