Iraklı çocukların hediye getirememe üzüntüsü

Iraklı çocukların hediye getirememe üzüntüsü.14470
  • Giriş : 21.04.2008 / 15:36:00

23 NİSAN Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, Kocaeli’ne gelen Iraklı çocuklar, Kocaeli Valisi Gökhan Sözer’i ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

23 NİSAN Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, Kocaeli’ne gelen Iraklı çocuklar, Kocaeli Valisi Gökhan Sözer’i ziyaret etti. Iraklı Çocuklar, diğer konuk çocukların Vali'ye ülkelerini simgeleyen hediyeler vermeleri sırasında, “Ülkemizde savaş olduğu için hediye getiremedik” diyerek özür diledi.

Bayram kutlamaları için 16 ayrı ülkeden gelen 18 grup, bugün Kocaeli Valisi Gökhan Sözer'i ziyaret etti. Vali Gökhan Sözer’e, öğrenciler ve onlara eşlik eden öğretmenleri, ülkelerini simgeleyen sembolik hediyeler verdi.

Sıra Iraklı gruba gelince, Türkmen olan öğretmenleri Hikmet Ali Celil, çocuklarla birlikte Vali Gökhan Sözer’in yanına giderek, “Bizim ülkemizde savaş olduğu için hediye getiremedik. Zaten katılmamız da son anda kararlaştırıldı. Özür dileriz” dedi. Duygulanan Vali Sözer, “Sizin gelmeniz yeter” diyerek gönüllerini aldı.
Iraklı öğrenci grubunun öğretmeni Hikmet Ali Celil, ziyaret sırasında, Vali Gökhan Sözer ve orada bulunanlara şu şiiri okudu:

Kınamayın beni, yurdumu seversem,
Yurdu sevmek bizim dinimizde var,
Ararsam yeryüzünde adalet,
En güzel adalet yanımızda var,
Aradım yaşlıdan buldum yemeni,
Allah’tır insana veren imanı,
Bir Allah bir de vatanı sevmek,
Damarlarımızda dolaşan kanımızda var.
Iraktan gelmişiz sizlere inanarak,
Ayıramaz bizleri sizden bütün cihan,
Muhabbetiniz kalbimizde cosar,
Sizlerle olmayan canımızda var.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious