Irak'lı işçilerden hükümete gönderme!

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Iraklı işçiler," caddelerimizde bomba yüklü araçlar dolaşırken 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı nasıl kutlayabiliriz?" diyerek diyerek hükümete göndermede bulundular.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şimdi de güvenlik sorunu var ve biz yine günümüzü kutlayamıyoruz" diyerek tepki gösterdiler.

Kazım Mahmudi isimli işçi, "terör olayları devam ederken bugünü kutlayamadıklarını" ifade etti. Mahmudi, "Ben işçi ve işçi temsilcilerini düşünceli davranmaya çağırıyorum. Bazı taraflar işçilerin siyasatte yer almamasını istiyor. Irak'ta kimse kimseye rahat vermiyor. Bunun için tören yapılamadığını biliyoruz. Caddelerimizi de bomba yüklü araçlar dolaşırkan biz nasıl tören düzenleyebilliriz ki?." dedi.

Hasan Muhammed isimli işçi ise duygularını, Irak'ta yaşanan sorunların en çok işçileri etkilediğini belirterek, "Bugün Irak'ta işsizlik çok arttı. Bunu sokaklarda bariz olarak görebilirsiniz. İşçi günü törenleri kutlanamadı. Geleceğin Irak'ında işçilerin hak ettikleri yerleri alacaklarını umarım." şeklide ifade etti.

Irak Komünist Partisi yetkililerinden Latif Keşkol ise "özellikle kalabalık yerlere saldırı düzenleneceği duyumu üzerine bu yıl tören düzenleyemediklerini, bundan dolayı üzüntülü olduklarını" belirtti. "Saddam döneminde memur ve işçi ayrımı ortadan kalkmıştı. Irak'ta en son 1959 yılında çok büyük bir tören düzenlenmişti." diyen Keşkol, "yıkılan Saddam rejiminden sonra ilk yaptıkları işin işçi derneklerini kurmak olduğunu" belirtti.

Irak'ta bugün 1 Mayıs dolayısıyla resmi tatil ilan edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious