Iraklı millî futbolcu kaçırıldı (2)

  • Giriş : 04.09.2006 / 00:00:00

Irak Olimpik Millî Futbol Takımı'nın forveti Ganim Hudeyr, dün gece kimliği belirsiz silahlı kişiler tarafından Bağdat'ta kaçırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Irak polisi, Bağdat Hava Kuvvetleri'nde top koşturan 22 yaşındaki sporcunun başkentin batısındaki El Amil semtindeki evinin önünden kaçırıldığını açıkladı. Genç futbolcuyu kaçıranlar arasında askerî üniformalı kişilerin de bulunduğu bildirildi.
Hava Kuvvetleri Takımı'nın başkanı Semir Kazım, genç futbolcunun birkaç gün içerisinde Suriye'nin El Furat takımıyla anlaşmak üzere bu ülkeye gitmeye hazırlandığını söyledi.

Irak'ta spor adamları sık sık baskı, tehdit, kaçırma ve cinayete maruz kalıyor. Millî Takım Teknik Direktörü Ekrem Ahmed Selman, ölüm tehditleri aldığı gerekçesiyle Temmuz ayında görevinden istifa etmişti. Bu ayın başında Millî Olimpiyat Komitesi'nin toplantısını basan silahlı kişiler, aralarında boks ve tekvando federasyonu başkanlarının da olduğu 30'dan fazla yetkiliyi kaçırmıştı. Irak Güreş Millî Takımı teknik direktörü de Bağdat'ta silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti.

Bu arada, başkent Bağdat'ın 115 kilometre kuzeybatısındaki Ramadi'de bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 5 sivil yaralandı. Bağdat'ta silahlı saldırıya uğrayan Tümgeneral Muhammed Sümeyl ise hayatını kaybetti. Savunma Bakanlığı son 24 saatte direnişçi olduklarından şüphelenilen 15 kişinin öldürüldüğünü açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious