Iraklılar, işkence fotoğraflarından 'iğrendi'

  • Giriş : 16.02.2006 / 00:00:00

Ebu Gureyb hapishanesindeki işkence ile ilgili yayınlanan yeni fotoğraflar, Iraklıları kızdırdı. Pekçok Iraklı yayınlanan fotoğraflardan "iğrendiğini" dile getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muhammed, "hükümetin egemenlik varmış gibi davrandığını ancak yabancı güçlerin yaptıkları karşısında hükümetin güçsüz olduğunu" dile getirdi. Iraklı memur Cenan Abed Muhammed de son fotoğraflarla ilgili kızgınlığını ifade ederek "Bu bütün Iraklılara ve Müslümanlara toplu bir saldırıdır. İşgalciler özgürlüğün gerçek anlamını anlamıyor." diye konuştu.

Iraklı önde gelen Sünni gruplardan Ulusal Uzlaşma Cephesi lideri Adnan Duleymi de yaşadığı şoku dile getirerek, "Bu resimler her Iraklı için acı verici. Herkes insan haklarına, hapisteki mahkumların haklarına bile saygılı olmalı." dedi.

Şii lider Mukteda Es Sadr'ın temsilcilerinden Fazıl El Şara da bu durumun, işleri ABD güçleri için daha çok kötüleştireceği değerlendirmesinde bulundu. Şara, "Görülüyor ki işgalci, Irak halkının doğasını anlamıyor. Irak halkı saldırıya maruz kalamaz. Bu işgalci güce karşı toplu bir düşmanlık yaratacak" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious