Irak'da ölüm kol geziyor!

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Irak'ta bugün meydana gelen çatışma ve bombalı saldırılarda 14 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başkentin güneyindeki Dora mahallesinde polisle silahlı kişiler arasında yaşanan çatışmada bir sivil öldü, altı kişi de yaralandı. Bağdat'ın doğusunda devriye gezen bir polis aracını hedef alan bombalı saldırıda ise biri polis iki kişi öldü, beşi polis onbir kişi yaralandı. Yine Bağdat'ta bomba yüklü bir aracın kent merkezinde infilak etmesi sonucu üç kişi ölürken on kişi yaralandı.

Bağdat'ın 110 km güneybatısındaki Kerbela kentinde de eski bir Baas partili yetkili evinden çıkarken silahlı kişilerce öldürüldü. Kerbela kenti yakınlarında devriye gezen polis aracına yönelik bombalı saldırıda ise beş polis yaralandı.

Başkent Bağdat'ın güneyindeki Necef kentinde de yol kenarına konan bombanın patlatılması sonucu on sivil yaralandı.

Felluce kentinde ise silahlı kişilerin bir polisi kaçırarak öldürdüğü bildirildi. Saddam Hüseyin'in doğum yeri Tikrit'te de bir polis silahlı kişiler tarafından öldürüldü.

Irak'ın en önemli petrol bölgelerinden Beyci'de de rafineride çalışan 3 mühendis öldürüldü.

Ülkenin güneyindeki Divaniye kentindeki saldırılarda ise bir taksici öldürüldü, bir polis yetkilisi yaralandı. Ülkenin kuzeyindeki Kerkük'te ise bomba yüklü bir araçla düzenlenen saldırıda 3 kişinin yaralandığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious