Irak'ta 10 direnişçi öldürüldü

  • Giriş : 01.03.2007 / 00:00:00

Irak'ın Diyala bölgesinde son üç günde düzenlenen baskınlarda 10 direnişçinin öldürüldüğü, çok sayıda silah zulasının ortaya çıkarıldığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ABD Ordu sözcülüğünden yapılan açıklamada, ABD ve Irak birliklerinin 10 direnişçiyi, başkent Bağdat'ın 95 kilometre kuzeydoğusundaki Sünnilerin kalesi Mukdadiye'de öldürdüğü kaydedildi.

Açıklamada, askerlerin 50'den fazla RPG, bomba yapımında kullanılan malzeme ve patlayıcı yüklü bir kamyon ele geçirdiği belirtildi.

Başka bir silah zulasının da Diyala bölgesinin başkenti Bakuba'da ele geçirildiği bildirildi. Ele geçirilen silahlar arasında cephane, bomba yapımında kullanılan malzeme, TNT ve bomba yüklü bir araç bulunduğu belirtildi.

Öte yandan, başkent Bağdat'ın güneyinde polisle direnişçiler arasında çıkan çatışmada en az 8 kişinin öldüğü, 11'inin yaralandığı bildirildi.

Çatışmanın başkenti güneyindeki karışık dinlere mensup kişilerin yaşadığı İskenderiye'de çıktığı belirtildi. Bir polis kaynağı çatışmanın sürdüğünü belirtti. Bu arada, El Anbar eyaletinde dün bir Amerikan askerinin öldüğü bildirildi.
Amerikan ordusundan yapılan açıklamada, askerin çatışmada öldüğü kaydedildi.

Son ölümle, Irak'ın işgalinden beri ölen Amerikan askerlerinin sayısı 3 bin 160'a yükseldiği ifade ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious