Irak'ta 3 saldırı: 32 ölü

  • Giriş : 26.12.2006 / 00:00:00

Irak'ın başkenti Bağdat ile Kerkük kentlerinde düzenlenen saldırılarda 32 kişi öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bağdat'ın batı kesiminde bomba yüklü üç araçla koordineli düzenlenen saldırıda ölenlerin sayısının 25'e yükseldiği bildirildi. Ölenlerin ve yaralananların getirildiği Yarmuk hastanesi yetkilileri, saldırıda yaralananların sayısının da 55 olduğunu belirtti.

Saldırının, kentin Sünni ve Şii gruplarının bir arada yaşadığı bölgesinde, bir otobüs terminali yanında düzenlendiği kaydedildi.

İçişleri Bakanlığı yetkilileri ve polis, Şiilerin çoğunlukta olduğu Bayaa semtinde düzenlenen saldırıda 10 kişinin öldüğünü, yaralananların sayısının da 35 olduğunu bildirmişti.

YENİ SALDIRIDA 4 ÖLÜ

Bağdat'ın merkezinde düzenlenen yeni bir bombalı saldırıda 4 kişinin öldüğü bildirildi. Güvenlik kaynakları, başkentin El Şarci semtindeki pazar yerinde patlayan bombanın yaklaşık 15 kişinin de yaralanmasına neden olduğunu söylediler.

KERKÜK'TE 3 ÖĞRENCİ ÖLDÜ

Irak'ın kuzeyindeki Kerkük kentinde bir bombanın patlaması üzerine 3 öğrenci öldü. Yerel polisin açıklamasında, sabah erken saatlerde kentin kuzeyindeki El Mussala mahallesinde, bir grup öğrencinin geçişi sırasında patlayan bomba yüzünden 6 çocuğun da yaralandığı kaydedildi. Ölen ve yaralanan çocukların hepsinin 12 yaşından küçük olduğu belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious