Irak'ta 4 ABD askeri, öldürüldü

  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

Anbar vilayetinde dün çatışmada yaralanan 4 Amerikan askerinin öldüğü bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Polis, El Masar gazetesinde çalışan Fadia Muhammed Ali'nin, bürosuna giderken silahlı kişilerce aracına düzenlenen saldırıda şoförüyle birlikte öldüğünü açıkladı.El Masar gazetesinde çalışan bir başka gazeteci de birkaç gün önce düzenlenen saldırıda öldürülmüştü.

Irak'ta savaşın başladığı Mart 2003'ten bu yana 100'den fazla gazeteci ve diğer medya çalışanı öldürüldü.Bu arada, direnişçilerin kalelerinden Irak'ın batısındaki Anbar vilayetinde dün çatışmada yaralanan 4 Amerikan askerinin öldüğü bildirildi.

Irak'ta Mart 2003'ten bu yana öldürülen Amerikan askeri sayısının 2856'ya, bu ay içinde ölen ya da öldürülenlerin sayısının da 38'e yükseldiği kaydediliyor.

Başkent Bağdat'ta bugün bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda da ilk belirlemelere göre 10 kişinin öldüğü onlarca kişinin yaralandığı açıklanmıştı. Bazı kaynaklar yaralı sayısını 30 civarında olarak açıklıyor.Bağdat'ın 40 kilometre güneyindeki Latifiye kasabasında da bugün 10 ceset bulunmuştu. Polis cesetlerin hafta sonunda kaçırılan 10 Şii'ye ait olup olmadığının araştırıldığını bildirmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious