Irak'ta 7 ABD askeri daha öldürüldü!

  • Giriş : 23.06.2007 / 20:15:00

7 ABD askerinin öldürüldüğü, 1 askerin de çatışma dışı nedenlerle öldüğü bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Irak'ta bugün, 4'ü tek bir saldırıda olmak üzere 7 ABD askerinin öldürüldüğü, 1 askerin de çatışma dışı nedenlerle öldüğü bildirildi.
ABD Ordusu adına yapılan açıklamaya göre, operasyonların düzenlendiği Bağdat'ın kuzeybatısında araçlarına patlayıcı isabet eden 4 ABD askeri öldü, 1 Iraklı çevirmen de yaralandı.
Bağdat'ta, yola yerleştirilen bombayla düzenlenen saldırı ve ardından hafif silahlarla açılan ateş sonucu 2 ABD askerinin öldüğü ve 3'ünün de yaralandığı kaydedildi.
Başkentin 130 kilometre kuzeyindeki Tikrit'te, aracı yol yerleştirilen bombaya çarpan 1 ABD askeri, ağır yaralanmasının ardından kurtarılamadı.
Açıklamada, Bağdat'ta görevli 1 ABD askerinin de çatışma ve saldırı dışında öldüğü bildirildi, ancak ayrıntı verilmedi.
Irak savaşının başladığı 2003 yılı mart ayından bu yana ölen ABD askeri sayısı, AP Ajansı'nın verilerine göre 3 bin 555'e yükseldi.
Öte yandan, Bağdat çevresinde Irak işgalinin başlangıcından bu yana Irak ve ABD güçlerinin Sünni gruplara yönelik düzenlediği en büyük operasyonda son 5 günde, 90 El Kaide militanının öldürüldüğü açıklandı.
El Kaide militanlarının bölgeden temizlenmesi amacıyla düzenlendiği belirtilen operasyonlara, binlerce Irak ve ABD askeri katılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious