Irak'ta barış için Ankara'ya yürüyor

  • Giriş : 09.01.2007 / 00:00:00

Ordulu çiftçi 70 yaşındaki Nureddin Yusuf İslam, Irak'ta barışın sağlanmasına dikkat çekmek için yürüyerek Ankara'ya varmak üzere Ordu'dan 8 gün önce yola çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Irak'ta artık insanların ölmesine tahammül edemediğini ve idama da karşı olduğunu belirten Yusuf İslam, "ABD Başkanı George Bush ve Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ile görüşmek için Ankara'ya izin almaya gidiyorum. Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer ve Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan ile görüşeceğim. Eğer izin alırsam, Irak'ta barışın sağlanması için gerekeni yapacağım" dedi.

Kırıkkale sokaklarında dolaşırken vatandaşların ilgisiyle karşılaşan Nureddin Yusuf İslam, "Saddam'ın idam edilmesine üzüldüm. Bayram günü idam edilmesini içime sindiremedim. Yaklaşık 300 kilometre yol yürüdüm. İzin almak için Ankara'ya kadar yürüyeceğim. Eğer izin vermezlerse, genel seçimlerde bağımsız milletvekili olarak adaylığımı koyup, kazandıktan sonra mutlaka gideceğim Irak'a. Barış çok önemli ve her zaman barıştan yanayım" diye konuştu.

İslam, omuzunda heybesi, ayağında çarığı ve üzerindeki yazılı pankartta ise "Kervancı derler benim adıma, nasıl kıydılar Saddama. Öcalan mahkumdur idama. İzin verin bana gideyim, Talabani ve Bush'un yanına. Yoksa gireceğim bunalıma" yazısı dikkat çekti. İslam, şiir okuyarak çevrede bulunan vatandaşları da selamlayıp, yoluna devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious