Irak'ta bile bu kadar can kaybı yok!

Irak'ta bile bu kadar can kaybı yok!.12386
  • Giriş : 26.10.2006 / 00:00:00

Ramazan Bayramı süresince 92 kişinin hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Günday, yaptığı yazılı açıklamada, 3,5 günlük Ramazan Bayramı tatilinde can kaybı sayısının günlük ortalama 26 olduğunu belirtti. Günday, savaş koşullarının hüküm sürdüğü Irak'ta bile bu kadar can kaybı olmadığını ifade etti.

Trafik kazaları konusunda sürekli uyarılarda bulunduklarını vurgulayan Günday, buna rağmen 2005 yılındaki 4 günlük bayram tatilinde 72 ölümlü trafik kazasında 96 kişinin öldüğünü, 148 kişinin yaralandığını, 2004 yılındaki 4 günlük tatilde de 68 ölümlü trafik kazasında 89 kişinin öldüğünü, 136 kişinin yaralandığını anımsattı.

Federasyon olarak yapıkları uyarıların dikkate alınmadığını dile getiren Günday, şunları belirtti:

''Kazalar, araçların hızını yol ve hava şartlarına uydurmamak, trafik güvenliği ile ilgili kurallara uymamak, şerit ihlali, araçların hızını kavşaklara yaklaşırken azaltmamak, arkadan çarpma ve kavşaklarda geçiş önceliğine uymamak gibi sürücü kusurlarından yoğunlukla ve diğer kusurlardan meydana gelmiştir. En önemlisi kazalar bayram tatilinin başladığı ilk gün ile bayramın sona erdiği 4. gün yoğunluk kazanmaktadır. Bunların sebebi, gidilmek istenen yere bir an önce varma isteğinin yanı sıra uykusuzluk, yorgunluk ve aşırı süratten kaynaklanmaktadır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious