Irak'ta bugün 28 kişi öldü

  • Giriş : 06.02.2007 / 00:00:00

Irak'ta bugün düzenlenen saldırılarda, 28 kişinin öldüğü bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bağdat'ın güneybatısındaki Dura bölgesinde 2 bomba yüklü aracın infilak ettiği, saldırılarda 1'i polis, 1'i çocuk 6 kişinin yaşamını yitirdiği kaydedildi.

Bayah ve Mansur bölgelerinde bomba yüklü araçlarla düzenlenen saldırılarda, 4'ü asker 9 kişinin yaralandığı ifade edildi.

Polis, Bağdat'ta yol kenarına yerleştirilen bir bombanın infilak etmesi sonucu 1 polisin öldüğünü, 3'ünün yaralandığını duyurdu.

Güneydoğudaki Cisr Diyala bölgesinde düzenlenen bombalı saldırıdaysa 2 kişinin yaşamını yitirdiği, ayrıca terörle mücadele bürosunda görevli bir kişiyle babasının öldürüldüğü belirtildi.

Bağdat'taki El Camia bölgesinde sivil savunma görevlisi Albay Ali Hüseyin Cassim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı'nda görevli bir kişinin öldürüldükleri bildirildi.

Musul'daki Sukar ve Kafaat mahallerinde çıkan çatışmalarda 1 polisin öldüğü açıklandı.

Bakuba kentinde düzenlenen silahlı saldırılardaysa 1'i profesör 8 kişi yaşamını yitirdi.

Bağdat'ın kuzeyinde yol kenarına yerleştirilen bir bombanın infilak etmesi sonucu 1 peşmerge öldü, 5 kişi yaralandı.
Başkentin güneyindeki Suayra bölgesinde düzenlenen bombalı saldırıdaysa bir kadının öldüğü, 3 kişinin yaralandığı açıklandı.

Bağdat'ın güneyindeki Divaniye bölgesinde de bir eve düzenlenen saldırıda, 1 kişinin öldüğü, ölen kişinin kardeşinin kaçırıldığı, aliden bir kişininse yaralandığı bildirildi.

Öte yandan Irak polisi, mezhep çatışmalarında ölen 30 kişinin cesedinin bulunduğunu duyurdu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious